Věřím, že v Benátkách budeme jako doma, vzkazuje Matěj Pekr

Ondřej Pavelka
O L O M O U C - Přestože se počet jimi vyslaných střel blížil k číslu padesát, nebyli to domácí hráči, kteří po zápase mohli v šatně spustit oslavný pokřik. Proti byl vynikající brankář Tomáš Vošvrda, který povolil domácím borcům pouze dvě branky. Tou první z nich otevřel účet zápasu Matěj Pekr. „Zlepšíme koncovku a v Benátkách nějaký zápas urveme,“ slibuje olomoucký forvard.

Domácí vyslali na brankáře Benátek celkem čtyřicet šest střel, za Vošvrdova záda však doklouzaly pouze dva kotouče. Hostující brankář tak byl hlavním strůjcem domácího neúspěchu.

„Vošvrda předvedl výborný výkon, my jsme naše šance neproměňovali, podobně jako soupeř v pondělí. V úvodním zápase měly Benátky přesilovku pět na tři a prohrály, ve druhém jsme měli my přesilovku pět na tři a prohráli jsme také,“ všiml si Pekr.

⇒ Matěj Pekr

„Vošvrda je velký a pohyblivý, chytal dobře. Benátky měly tři pořádné střely a daly tři góly. Nemyslím si, že bychom hráli hůř než v pondělí, ale prostě nám to nepadalo,“ konstatoval domácí útočník.

Domácí vstoupili do utkání stejně jako do úvodního zápasu, jenže své vedení brzy ztratili a nedokázali již výhru přetáhnout na svou stranu.

„Soupeř najednou otočil výsledek. Hnali jsme se za vyrovnáním a věřili jsme, že srovnáme, což se v přesilovce podařilo, ale oni potom opět odskočili. I když jsme moc chtěli, nepodařilo se. Teď musíme urvat minimálně jeden zápas v Benátkách, ale nejlépe oba dva,“ nehází flintu do žita olomoucký hráč číslo devadesát pět.

Sám Matěj Pekr byl tím, který na začátku druhé třetiny otevřel skóre zápasu. „Mám z té branky radost, ale už jsem jen zametal puk do prázdné brány. Kdybych to netrefil, tak bych nemohl hrát hokej.“

Olomoučtí hokejisté zatím vstřelili všechny své branky v přesilovkách, ve kterých se oproti základní části evidentně zlepšili. „Je to pravda, že se nám přesilovky daří oproti základní části, kdy nám tam tak nepadalo. Vlastně i první zápas jsme rozhodli z přesilovek. Ale zase neproměňujeme spoustu šancí v klasickém počtu. Je to velká škoda, protože si myslím, že si vytváříme více šancí než v základní části.“

Jeho slova potvrzuje statistika střel, kterých ve druhém zápase vyslali Kohouti celkem čtyřicet šest.

Nyní se série přesouvá na dva zápasy do středních Čech. Hokejisté si však z venkovního prostředí příliš hlavu nelámou. „Nemyslím si, že by byla nějak moc znát ztráta domácího prostředí, v Benátkách chodí na hokej třicet lidí, tak když přijedou nějací naši fanoušci, bude to jako doma,“ vyzval olomoucké fanoušky Matěj Pekr.

Třetí zápas je na programu v pátek od 17:30 a čtvrtý v sobotu od 17 hodin.