Vilém Burian: Hodíme to za hlavu! Plzeň? Musíme se zlepšit a můžeme uspět

Josef Prášek
P L Z Ě Ň – Poslední duel základní části Hanákům příliš nevyšel. S Plzní inkasovali devětkrát, ale tohle není tak podstatné. O vše půjde v předkole play off, ve kterém se Kohouti utkají právě s Plzní! „Musíme všichni podat své maximální výkony,“ burcuje Vilém Burian.

V Plzni Olomoučané padli vysoko 1:9, i když ve 26. minutě byl stav těsný jen 2:1 pro domácí. „Hodnotí se to těžce. Do poloviny zápasu nebyla naše hra až tak špatná. Ovšem potom se to rozsypalo gólem na 3:1 a pak jsme z každého protiútoku dostali branku – nebránili jsme dobře. Skončilo to hrozivým výsledkem,“ mrzí útočníka Viléma Buriana.

⇒ Útočník Vilém Burian

Nejhůře dopadla pro Olomouc druhá třetina, ve které inkasovala pětkrát. „Chtěli jsme jít do třetí části s tím, abychom ji neprohráli a měli aspoň menší odrazový můstek do play off a šli do něj s lepším pocitem,“ ohlíží se za poslední třetinou. „Bohužel byla prohraná i ona,“ dodává sklesle.

„Musíme tohle do středy zlepšit!“ burcuje svůj celek. A právě v tento den odstartují Hanáci play off s Indiány. „Vyšlo to na Plzeň, což je náš klasický soupeř,“ připomíná dřívější série play off zrovna s tímto týmem.

„Tento zápas se naštěstí nepočítá, hodíme ho za hlavu,“ věří Vilém Burian. „Určitě je můžeme překvapit a můžeme u nich uhrát dobrý výsledek – třeba urvat jeden zápas na jejich ledě,“ zamýšlí se olomoucký útočník.

Můžeme pomýšlet na dobrý výsledek i letos! říká Vilém Burian

Vilém Burian pamatuje i poslední sérii s Indiány, ve které rozhodl až sedmý zápas. Kohoutům tak jen těsně uniklo semifinále. „Před dvěma roky ta série od nás byla super. Chyběl tomu jen poslední krůček a hodně jsme je potrápili,“ vzpomíná dvaatřicetiletý forvard.

„Já věřím, že když budeme hrát pořádně do obrany a pohlídáme si jejich rychlé protiútoky, tak můžeme pomýšlet na dobrý výsledek i letos. Musíme všichni podat své maximální výkony, abychom se s nimi mohli měřit,“ vyhlíží Vilém Burian předkolo, které se odehraje ve středu a ve čtvrtek na ledě Plzně. Doma se Hanáci utkají v sobotu a případně v neděli.