Vítkovice uvidí souboj olympijských gólmanů! Uspěje ten slovenský nebo český?

Tomáš Pavlica
O L O M O U C - Po úspěšném utkání s Chomutovem vyrazí Kohouti opět na led soupeře, tentokrát do Ostravy, kde se jim v poslední době daří. Předchozí dvě utkání v Ostravar aréně Kohouti vyhráli, ačkoliv to druhé až po samostatných nájezdech. Zajímavostí následujícího zápasu bude střet dvou brankářů, kteří byli nominováni na olympijské hry, slovenského Branislava Konráda a českého Patrika Bartošáka. Který z brankářů bude úspěšnější? Utkání začíná v 17:30.

Většinou hokejisté hájící olomoucké barvy sledují zápasy olympijského hokejového turnaje jen v televizi. Letos tomu bude jinak! Do nominace slovenského národního týmu se dostal Branislav Konrád! „Potěšilo mě to. Jsem rád, že pojedu na olympiádu a doufám, že nám to vyjde podle našich představ,“ krotí emoce slovenský gólman, který už třetí rok po sobě stojí v olomoucké bráně.

Vzhledem k vyjádření Miroslava Šatana, generálního manažera slovenské reprezentace, má Konrád naději, že bude i jedničkou. Rozhodne se mezi ním a sparťanským Lacem. „Budou tam těžké zápasy, doufám, že se do brány dostanu. Nejsme favoriti, máme hned na začátek Rusko, nečeká nás nic lehkého. Ale kdybych se bál chytat, tak tam ani nemusím jezdit. Budeme bojovat,“ říká gólman, jež se svými spoluhráči bude čelit ve skupině B mužstvům USA, Ruska a Slovinska.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Konrád má momentálně na kontě sedm čistých kont, podobně jako jeho slovenský kolega Rybár, který bude v turnaji plnit roli trojky. Se svými výkony ale příliš spokojený není. „Momentálně by moje forma mohla být lepší, uvidíme… Čekají nás s Olomoucí těžké zápasy, ty nás dost prověří. Těšíme se na to a uvidíme, co to přinese.“

Zítřejší souboj s Vítkovicemi bude mít náboj navíc, jelikož diváci uvidí v akci dva olympijské gólmany. Patrik Bartošák byl nominován do české reprezentace. S Konrádem to ale necloumá. „Je mi úplně jedno, kdo tam chytá. Já jdu hrát za Olomouc, chceme získat body, abychom splnili svůj cíl,“ říká jednička Kohoutů.

Olomouc v televizním duelu po dlouhé době vyhrála ve Vítkovicích, z plecharény si ale Slezané odvezli šest bodů. „Oni hrají doma vynikající hokej. My jsme hráli s nimi doma parádní hokej, prohráli jsme. Pak u nich to byl horší výkon, ale paradoxně jsme získali body. Půjdeme se s nimi pobít o další tři body, které chceme,“ nedělá si hlavu z takovéto bilance Konrád.

Kohouti stále drží šesté místo. Nacházejí se momentálně v pomyslném území nikoho, jelikož na pátý Třinec ztrácí osm bodů a náskok na sedmý Zlín činí pět bodů. Před Kohouty je ale složitý víkend, jelikož hrají se čtvrtými Vítkovicemi a první Plzní. "Proč bychom se měli pořád bát? Když nás dorazí, tak nás dorazí, když ne, tak ne. Samozřejmě chceme udržet šesté místo, ale předsezónní cíl byl desítka a pro to uděláme maximum,“ komentuje snažení Kohoutů jejich brankářská stálice.

Z KABINY SOUPEŘE: Spanilá prosincová jízda nepokračuje

Jestliže jste v prosinci hráli s Vítkovicemi, prohráli jste. Toto pravidlo zlomila v posledním zápase roku 2017 Kometa, jinak platila bez výjimky. Od posledního listopadového zápasu v Liberci až po štěpánský zápas v Mladé Boleslavi Vítkovice osm zápasů neztratily ani bod. Poté přišla výhra v nájezdech v Jihlavě, kde ztratily v prosinci první bod. Hlavní hvězdou extraligy posledního měsíce roku byl zvolen Patrik Bartošák a Vítkovice byly druhé.

Nový rok načaly výhrou v Plzni 3:0, ale pak začala houpačka. Prohra v Hradci, výhra s Litvínovem, prohra s Plzní, vítězství v Liberci, prohra ve Zlíně. A Vítkovice se perou s Kometou, Hradcem a Třincem o druhé místo v tabulce.

Hlavní hvězdu mají Vítkovice v bráně. Patrik Bartošák si svými výkony vysloužil i olympijskou nominaci do českého týmů. S 93,5 % úspěšností je druhý v extralize, lepší je jen Rybár. Vyrovnanému ostravskému útoku vévodí dvojice Jakub Lev a Ondřej Roman s 28 body (17+11 a 9+19). Za nimi jsou Květoň s Olezsem s 25, respektive 23 body. Mezi beky vévodí Baranka, který má na svém kontě 17 asistencí.

Vítkovická přesilovka patří k nejlepším v extralize, Ridera dala už 33 branek v početní výhodě. Je to ale tím, že Vítkovice hráli nejvíce přesilovek v celé extralize. Stejně tak s oslabeními, těch má na kontě také nejvíce. Vyjma Liberce jsou ostravští hráči nejvíce vylučovaní, nastřádali už 592 trestných minut.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Jakub Petr
Hala (kapacita): Ostravar aréna (10 004)
Poslední utkání: Prohra ve Zlíně 1:2