Vlažný začátek zápasu nás stál body, smutnil útočník Lukáš Klimek

Daniel Fekets, Lukáš Losleben
O L O M O U C - Kohouti vůbec poprvé v sezóně nebodovali ve dvou duelech za sebou. Po úterní vysoké prohře v Plzni nestačili ani na České Budějovice. Jihočechy si už v první třetině nechali odskočit na rozdíl tří branek. Ve druhé části sice náskok soupeře mermomocí dotahovali, nakonec však vyšli naprázdno.

Do zápasu vstoupili lépe hosté. Už ve 2. minutě se dělovkou od modré čáry prosadil důrazný obránce David Štich. V první třetině dominantní České Budějovice přidaly ještě další dvě trefy, o ty se postarali zkušení útočníci Lukáš Pech s Milanem Gulašem. „Začali jsme trošku vlažně. Směrem do defenzívy jsme nehráli vůbec dobře. Z toho vyplynulo tříbrankové vedení soupeře, který si svůj náskok už pohlídal. Nebyli jsme důslední a zároveň jsme nezachytili protiútoky. České Budějovice bohužel své šance zužitkovaly,“ zhodnotil první třetinu útočník Lukáš Klimek.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Do druhé periody však vstoupil úplně jiný tým. Kohouti rázem byli u všech kotoučů rychleji, z čehož pramenilo brzké snížení Jana Knotka. Ve 34. minutě měli svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka k dispozici přesilovku pěti proti třem. Tu nakonec využil Jan Káňa, jenž si připsal svou sedmou branku v právě probíhajícím ročníku. „Po první třetině jsme si v kabině řekli, že takhle hrát nemůžeme. Určité věci jsme změnili, což nám ihned prospělo, neboť jsme snížili na 2:3. Je velká škoda, že se nám nepodařilo přidat ještě další gól. Druhá třetina byla určitě lepší než ta první,“ měl jasno forvard s jednašedesátkou na zádech.

Zkraje závěrečného dějství však Motor udeřil počtvrté z hole Jiřího Novotného. „Branka na 2:4 byla klíčová. Poté jsme už tolik šancí neměli,“ souhlasil Klimek. Hon za vyrovnáním tentokrát úspěšný nebyl, poněvadž výhru Českých Budějovic 5:2 ještě v úplném závěru zpečetil Martin Hanzl. „Dle mého názoru jsme polevili v obranné fázi. Jednoduchá hra nám nesla ovoce, teď od ní bohužel ustupujeme. Třikrát v řadě jsme prohrávali 0:3, což je samozřejmě k zamyšlení,“ doplnil.

Lukáš Klimek odehrál druhé utkání v řadě po boku Davida Krejčího a Jana Káni. „Abych byl upřímný, nasazení do první formace mě překvapilo. Je zklamání, že naše lajna zatím nedala branku. Obecně jich potřebujeme dávat více. Musíme pracovat, zůstávat pozitivní a zároveň věřit, že to tam napadá. Jsem rád za důvěru, kterou bych rád splatil gólem. Nějaké šance jsem tam měl, ale nedopadlo to,“ pokrčil rameny.

Následně navázal: „Hrát s Davidem a Honzou je něco trošku jiného. Chtěl jsem si hledat prostor, aby mi to mohli nahrávat. Je třeba si na to zvyknout a daleko více se jim nabízet.“

Brzy pětatřicetiletý útočník v tomto ročníku Tipsport extraligy ještě neskóroval. Jak si svůj prozatímní půst vysvětluje? „Takový vstup do sezóny jsem po individuální stránce ještě nezažil. I v mém věku je to něco nového. Snažím se na to nemyslet. Chci zůstat pozitivní. Ze začátku sezóny jsem se do šancí příliš nedostával, ale postupně jich přicházelo více. I proti Českým Budějovicím tam pár příležitostí bylo, ale zatím mi tam nic nespadlo,“ uzavřel.