Vrána i Přibylová se gólově prosadili v reprezentacích

Ondřej Kubát
M O S K V A / F Ü S S E N - Reprezentační víkend mají za sebou dva hráči spojení s olomouckým klubem. A oběma se dařilo výtečně. Olomoucký odchovanec Petr Vrána si v dresu "A" týmu připsal tři starty, dvě branky a jednu asistenci. Mladší dorostenkyně Vendula Přibylová pak na turnaji čtyř s reprezentací žen do 18 let skórovala jednou proti stejně starým Slovenkám.

Petr Vrána, který aktuálně působí v KHL v týmu Amuru Chabarovsk a jehož otec Václav je šéftrenérem sportovních tříd v HC Olomouc, si připsal svůj pátý, šestý a sedmý start v národním dresu v kariéře.

V rámci moskevského Channel One Cupu nasbíral všechny kanadské body v jediném zápase – v sobotu se dvakrát do sítě Finů trefil sám, na úvodní branku střetnutí pak přihrál Krejčíkovi. Češi nakonec Seveřany porazili 5:1.

Ve čtvrtečním předehrávaném zápase Poháru Prvního kanálu Hadamczikův výběr nestačil v Chomutově na Švédy, kterým podlehl 1:2, v nedělním duelu proti domácí sborné si však Češi v hale na chodynských polích spravili náladu, celek trenéra Zinatulji Biljaletdinova porazili 4:3 po samostatných nájezdech.

Vendula Přibylová, která teprve na konci března oslaví šestnácté narozeniny, odcestovala s ženskou reprezentací do 18 let do německého Füssenu na turnaj čtyř. A děvčatům se u našich západních sousedů dařilo.

Rakušankám nastřílely osm branek a samy neinkasovaly, druhý den sice Češky ztratily body s domácími Němkami, kterým podlehly 4:5 v prodloužení, v neděli ale rozstřílely Slovenky poměrem 11:0.

A právě do sítě Slovenek se trefila i Vendula Přibylová, která ve 49. minutě upravovala na průběžných 9:0.

Dobrou zprávou je i fakt, že Přibylová figuruje v širší nominaci trenéra Tomáše Výtiska na blížící se mistrovství světa žen do 18 let, které se od 31. prosince 2011 do 7. ledna 2012 uskuteční ve Zlíně a Přerově.