Všichni máme stejnou roli. Jeden za všechny, všichni za jednoho, měl jasno Matěj Tomajko

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Juniorka znovu potvrdila skvělou formu. Ve dvacátém kole se postavila Hradci Králové, o den později Pardubicím. Přesto, že obě utkání nebyla vůbec jednoduchá, Kohouti svůj úkol zvládli a během dvou dnů vybojovali pět bodů. Rozhodující branku si v utkání s Pardubicemi připsal Matěj Tomajko. Ten měl, stejně jako zbytek týmu radost o to větší, se jednalo už o šestou výhru v řadě.

I utkání s Hradcem a Pardubicemi patřila mezi ta hodně vyrovnaná, Kohouti ale obě zvládli. K výhře nad Pardubicemi výrazně přispěl i Matěj Tomajko, který zvyšoval náskok Hanáků na 2:0. Jak se nakonec ukázalo, právě Tomajkův gól byl tím rozhodujícím, Dynamo totiž ještě minutu a půl před koncem snížilo na 2:1. „Určitě je to pěkné, dát gól, ale spíš se dívám na týmový výkon a na to, že jsme vyhráli. Můj gól tomu vlastně pomohl, protože jsme minutu a půl před koncem dostali na 2:1. Naštěstí jsme to ale udrželi. Šestá výhra v řadě, to je super," usmíval se olomoucký odchovanec.

Výhra nad pardubickým Dynamem byla už šestou v řadě. Co stojí za výbornou formou týmu? „Je to super. Dřeme, makáme, a to je asi jeden z důvodů, co k tomu přispěl. Nesmíme ale na to, že je to šestá výhra v řadě, myslet. Musíme jet pořád dál a každý zápas od začátku," burcoval útočník nosící na drese číslo 15.

Matěj Tomajko patří mezi pětici nejproduktivnějších hráčů juniorky, spolu se svými spoluhráči z lajny navíc bodovali nejen proti Pardubicím, ale i v předchozím utkání proti Mountfieldu, kdy si gól připsal Ondřej Tichý. „Hraju s Ondrou (Tichým) a se Štědrem (Honzou Štědrým) a hraje se mi s nimi super. Najdeme se a vyhovíme si. Jsem rád, že hraju s nimi. Myslím si, že v týmu máme všichni stejnou roli. Jeden za všechny, všichni za jednoho a táhnout za jeden provaz," řekl rozhodně sedmnáctiletý hokejista.

Junioři měli hned tři důvody k radosti, nejen, že získali důleité tři body a připsali si šestou výhru, Pardubicím ale oplatili porážku z druhého kola turnaje. I tentokrát však rozhodovaly detaily. „Věděli jsme, že budou brusliví a šikovní na puku. Čekali jsme těžký zápas a trenéři nám říkali, že do toho máme od začátku vletět. To jsme udělali a vyplatilo se nám to. Konečně jsme nad nimi vyhráli," oddechl si Matěj Tomajko.