Vůbec jsme to nebyli my, vyjádřil se Dujsík po prohře s Vítkovicemi

Petr Luzar
O L O M O U C - Třikrát a dost. Hokejisté Olomouce se po sérii tří výher museli po výsledku 4:5 na nájezdy poklonit před ostravským celkem, který v neděli zavítal na hanácký led. Hráči Mory sice v prostředním dějství inkasovali třikrát v řadě, ale do konce základní hrací doby stihli ztrátu dohnat. Cestu za urvaným bodem odstartoval gólem ve druhé třetině obránce Tomáš Dujsík, pro kterého se jednalo o teprve druhou přesnou trefu v letošní sezoně.

Olomoučtí celkově doplatili na různé herní situace. Nejvíce v početní nevýhodě, kterou soupeř dokázal potrestat ve třech případech. Ve čtvrtém případě se hráči Vítkovic prosadili v oslabení. „Před zápasem jsme se bavili o tom, že ve Vítkovicích mají hodně nových hráčů. Přivedli hráče, kteří umí hrát přesilovku, jako například Honzu Hrušku z Komety Brno, a to jim dodalo klid. Z celkového hlediska první dvě třetiny nebyly ideální,“ hodnotil Dujsík po zápase.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Kohouti začali utkání s Vítkovicemi aktivněji. Šance na otevření skóre se naskytly například v podobě tří přesilových her. Všechny ale zůstaly nevyužité. Následovalo prostřední dějství, ve kterém hostující mančaft skóroval v rozmezí sedmi minut hned třikrát. Snížení stavu přišlo tři minuty před koncem druhé třetiny, když se podruhé v letošní základní části trefil právě Dujsík. Začátkem závěrečného dějství se vítkovičtí hokejisté dostali opět do tříbrankového vedení. Hráči Mory ale vyrovnali, poslali duel do prodloužení a následně i do samostatných nájezdů. „Vůbec jsme to nebyli my. Chtěli jsme navázat na páteční vítězství nad Spartou, ale vůbec se to nepovedlo. Zásadní problém byl v tom, že přebrali iniciativu, což jsme právě nechtěli dopustit, zvlášť u nás doma, kdy to tady musíme řídit my. Jsem ale rád, že jsme dorovnali stav ve třetí třetině,“ popisoval Dujsík průběh střetnutí.

Jak už bylo zmíněno, Olomoučtí smazali tříbrankové vedení soupeře, a i přes prohru dokázali, že týmový duch v kabině stále je. Z této stránky věci by to mohlo fungovat jako motivace do dalších zápasů. „Dorovnání tříbrankové ztráty bereme jako vzpruhu, protože se opravdu hraje o každý bod. Dokázali jsme si, že umíme zabrat i za nepříznivého stavu. Ten týmový duch mezi námi je. Umíme hrát jeden za druhého. S přihlédnutím k průběhu utkání musím říct, že tenhle bod je pro nás zlatý,“ hledal sedmadvacetiletý bek na závěr pozitiva z duelu.