Vydařila se hlavně druhá třetina, těšilo po utkání Lukáše Králíka

Jan Matúš
Ú S T Í N/L – Hanáky čekal ve středu další těžký duel na ledě ústeckého Slovanu, který však v letošní sezóně nezastává své obvykle pozice v tabulce. Mora se dokázala dostat do vedení díky využité přesilové hře, na kterou ještě reagovali svou brankou domácí. Kohouti v následné druhé třetině dokázali vstřelit hned tři branky, a rozhodli tak o tom, že si po třech utkáních připíšou znovu tři body do prvoligové tabulky. „Chtěli jsme již předvést konečně lepší výkon než v předešlých utkáních,“ pověděl po utkání střelec vítězného gólu Lukáš Králík.

Po nepříliš povedeném domácím utkání proti Mostu, se vydali Hanáci na dlouhou cestu do Ústí nad Labem, kde se ve středečním 48. kole prvoligového kolotoče postavili proti místnímu Slovanu. Olomoučtí hokejisté se po domácím utkání uzavřeli na delší dobu ve své šatně, kde si hráči mezi sebou vyříkali jejich výkony z posledních utkáních.

⇒ Útočník Lukáš Králík

„K utkání proti Ústí jsme chtěli přistoupit lépe. Byli jsme velice nahecovaní a chtěli jsme odčinit nepovedený zápas proti Mostu, protože si myslím, že proti takovému soupeři byli dva body málo. Sice se nám v pondělí povedlo dohnat dvoubrankovou ztrátu, ale myslím si, že to bylo z naší strany strašné utkání,“ vracel se ještě k pondělnímu střetnutí proti Mostu Lukáš Králík.

Na svěřencích Petra Fialy tak bylo proti Ústí nad Labem vidět mnohem větší odhodlání než v jejich předchozích třech utkáních. Snaha olomouckých hokejistů nakonec přinesla rychlý první gól, když se v přesilové hře prosadil Selingr. Slovan však ještě v první třetině dokázal kontrovat, protože se ihned po dvou minutách trefil Roubík.

„ Víme, že doma je Slovan mnohem lepším týmem než venku, ale my jsme chtěli urvat tři body, a tak jsme do utkání vstoupili s mnohem lepším odhodlání než v předchozích střetnutích, které jsme nakonec dokázali přetavit v první gól. Ústí však dokázalo rychle vstřelit vyrovnávající branku a v následných minutách domácí hodně kousali,“ pověděl k první třetině mladý olomoucký útočník.

Mora v následné druhé třetině přidala na obrátkách, což se brzy promítlo v další vstřelené branky hostujícího celku. Nejdříve se ihned ve druhé minutě druhé části prosadil právě Lukáš Králík, který se nejlépe zorientoval před branou Ústí, a svou střelou tak dokázal poslat Kohouty do vedení. Gól Králíka se nakonec v konečném součtu ukázal jako vítězný, protože Ústí již druhou branku v utkání nepřidalo.

„Před bránou Ústí vznikla velká skrumáž, kdy první pokus mi ještě nevyšel, protože jsem to chtěl dát z otočky nahoru, ale byl jsem v záklonu, a tak my střela nevyšla podle představ. Milan Ostřanský mi však ještě jednou dokázal posunout puk na hokejku a já se znovu pokusil vystřelit nahoru, a podruhé to již naštěstí propadnulo do brány,“ popisoval situaci kolem svého vstřeleného gólu hráč s číslem 93 na zádech.

⇒ HC Slovan Ústečtí Lvi

Hanáci dokázali ještě navázat na gól Králíka dalšími dvěma trefami, když se nejdříve prosadil Marosz, který dokázal vstřelit podobný gól, jako právě olomoucký junior, když se nejlépe zorientoval před bránou Ústí. Zřejmě nejvíce se však povedlo zlomit odpor domácích Kindlovi, jenž vstřelit čtvrtou branku Olomouce pouhých 21 vteřin před koncem druhé třetiny, a zajistit tak, že si Olomouc odveze z Ústí tři body.

„Byli jsme rádi, že se nám povedlo odskočit na dvě branky a ještě v závěru třetiny přidat čtvrtou branku, která zřejmě již rozhodla utkání, protože Ústí už potom nehrálo, tak dobře jako v první polovině utkání. Třetí třetinu jsme si již dokázali dobře pohlídat a domácí jsme k ničemu vážnějšímu nepouštěli,“ těšila vydařená druhá část zástupce olomoucké juniorky v A-týmu Olomouce.

Trenéři olomouckého týmu do utkání proti Ústí nad Labem poprvé povolali z juniorky také Milana Ostřanského, a poprvé se tak v A-týmu setkala kompletní první útočná formace olomoucké juniorky. Právě útok kolem Lukáše Králíka byl po celé utkání hodně vidět a olomoučtí junioři se zapsali i do statistik zápasu již zmíněnou vítěznou brankou.

„Celkem mě to překvapilo, protože jsme to s Alešem (Jerglem) vůbec nečekali, že by s námi do Ústí mohl odjet i Milan (Ostřanský), kterému to trenéři oznámili v úterý odpoledne, takže s námi nebyl ani na tréninku. Bylo dobře, že jsme mohli využít naší sehranost z juniorského týmu, i když si myslím, že na tom našem gólu se to zase tolik nepodepsalo. Jsme rádi, že jsme dostali takovou šanci, zahrát si společně i v A týmu,“ řekl na závěr Lukáš Králík.