Vydrželi jsme hrát celé utkání, těší kapitána Jiřího Ondruška po výhře nad Třincem

Daniel Fekets
O L O M O U C - Úřadujícího mistra z Třince dokázali kohouti porazit vůbec poprvé v sezóně. Utkání navíc zvládli bez obdržené branky. Pod výhru 3:0 se podepsal kapitán JIŘÍ ONDRUŠEK, jenž na konci druhé třetiny nachytal hostujícího brankáře Mazance krásným gólem z vlastní modré čáry.

Jiří Ondrušek se ve druhé třetině připomněl i v mírné strkanici, po které zamířil na trestnou lavici. „Ani nevím, jak to vzniklo. Potyček tam bylo více. Přidržení, potažení, občas něco vyteče. Nebylo to nic velkého. Závěr základní části většinou bývá vyhrocený. My už de facto hrajeme o všechno. Třinec hraje s Hradcem o první místo, takže na ledě to bylo vidět,“ prohlásil kapitán.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Dvě minuty před druhou sirénou usedl na trestnou lavici Tomáš Dujsík. Gól nakonec v přesilovce Třince padl, ale ke spokojenosti většiny fanoušků v plecharéně do sítě Ocelářů. „Nám to pomohlo. Předtím jsme tam měli přesilovky, které nám nevyšly podle představ. Kdyby dal Třinec před koncem druhé třetiny gól, asi by se zbytek utkání vyvíjel jinak,“ přemítal Ondrušek.

Na Ondruškovu trefu si budou olomoučtí příznivci ještě dlouho pamatovat. Po nepříliš ideální rozehrávce brankáře Mazance puk vyplaval před pětatřicetiletého beka, který z vlastní modré čáry přesně zamířil do horních pater klece. „Viděl jsem, že brána je prázdná, ale nečekal jsem, že by to brankář nestihl. Myslel jsem si, že tam skočí a chytí to. Dobře, že se mi to povedlo. Pokaždé, když vidím v televizi, že to někdo dá gólmanovi přes celé hřiště, tak si říkám, že bych jeden takový gól chtěl taky dát. Alespoň jednou to vyšlo,“ usmíval se.

Ve třetí třetině se Hanákům povedlo skórovat ještě dvakrát. Díky trefám Silvestera Kuska a Lukáše Nahodila tedy extraligového mistra z let 2019 a 2021 přemohli 3:0. „Na soupeře jsme byli dobře připravení. Měli jsme pohyb a vydrželi jsme hrát celých šedesát minut, což nám v některých zápasech trošku chybělo. Jsme rádi, že jsme to zvládli,“ oddechl si. „Je to pro nás důležité. Potřebujeme každý bod. Dvakrát budeme hrát s Brnem, jednou s Litvínovem... Budou to velmi důležité zápasy. Máme to ve svých rukou, což je dobře,“ přikývl olomoucký rodák.

Výborný výkon předvedl Branislav Konrád, který kryl všech 23 střel soupeřova celku. „Každému brankáři čisté konto pomůže. Před zápasem zrovna říkal, že dlouho nevyhrál utkání, když stál v bráně. Potřeboval to zlomit, takže snad mu tato výhra pomůže,“ doplnil Ondrušek na adresu spoluhráče.

Celý zápas 42. kola se nesl v duchu podpory Ukrajiny, která byla v minulých dnech napadena Ruskem. Hráči měli na hokejkách omotávky s ukrajinskými národními barvami. „Se Simonem Vejtasou jsme se bavili, jestli to alespoň takhle symbolicky nepodpoříme. My sice tady řešíme hokej, body a tabulku, ale člověk si pak uvědomí, že to všechno je jen a pouze sport. Na světě jsou i důležitější věci,“ uzavřel Ondrušek.