Vyhrát chceme všechno! A třeba se vyloupneme na čtyřce, uvažuje nad senzací Pavel Skrbek

Tomáš Pavlica, Tomáš Riedl
K A R L O V Y V A R Y – Jedním z klíčových mužů olomouckého kádru byl proti Karlovým Varům obránce Pavel Skrbek. Stejně jako proti Pardubicím otevřel skóre, tentokrát pro něj netradičně bekhendem. Přestože v průběhu zápasu padlo dalších sedm branek, neměl zápas podle olomouckého obránce patřičnou úroveň. „Celý zápas byl zvláštní,“ zhodnotil tříbodovou výhru Skrbek, který si ze zápasu odnesl tři body do produktivity.

Kohouti jeli na západ s Čech s jasným cílem vyhrát. Karlovy Vary stále trůní na posledním místě extraligové tabulky, za to Olomouc se po minulé výhře v Pardubicích posunula na páté místo před Boleslav a hlavně se vzdálila svým pronásledovatelům v boji o šestku.

Jedním z hrdinů minulého zápasu byl obránce Pavel Skrbek, který proti Pardubicím vstřelil první branku. I proti Karlovým Varům se jako první do střelecké listiny zapsal on. Přesto začátek zápasu podle něj olomoučtí hráči nezachytili. „Přestali jsme hrát. My jsme do té doby měli dobrý tlak u nich ve třetině, ale takový tlak zase bez gólu. Pak se nám podařilo dát jeden gól, jenže jsme dostali dva góly a začali jsme panikařit. Byla tam asi vidina toho, že bychom tu dnes mohli prohrát,“ komentoval pocity olomouckých hráčů po dvou obdržených gólech zkušený obránce.

„Naštěstí Vyrůbalík srovnal a opět se to otočilo.“ Gól svého parťáka z obranné dvojice hodnotí Skrbek jako velice důležitý. Pak se předvedl Tomáš Mikúš při trestném střílení. „Vypadalo to, že brankář už ho má, najednou mu to Tomáš stáhl na jednu ruku a dal mu to tam jednou rukou. To bylo po dlouhé době, co někdo z nás dal penaltu. Opravdu to byl parádní gól,“ rozplýval se nad Mikúšovou Forsbergovou kličkou olomoucký obránce.

⇒ Obránce Pavel Skrbek

I přes vedení se olomoučtí hráči v závěru museli o vedení bát. Na Húževkův gól odpověděl ex-olomoucký Marosz a Vary ucítily šanci. „Bylo to o gól, Vary věděly, že jsou ještě v zápase. My jsme opravdu nehráli dnes dobře a tak Vary věděly, že mají ještě šanci. Až ten konec byl bojovnější, ale celý zápas nejspíš nebyl pro diváka moc atraktivní,“ zmínil poslední vyhrocené minuty autor prvního gólu.

Podle olomouckého zástupce kapitána neměl zápas moment, který by hráče vyburcoval k lepšímu výkonu. „Bylo to takové utahané, celý zápas byl zvláštní. Mně to přišlo bez bojovnosti, nemělo to ani moc tempo. Myslím, že i pro diváky to bylo celkem hrozné,“ hodnotí velice kriticky zápas, který v KV aréně sledovalo něco málo přes dvě tisícovky diváků.

Pavlu Skrbkovi se momentálně daří. V minulém zápase dal i díky Konrádově čistému kontu vítězný gól, nyní zaznamenal body tři. „Pro mě je to jeden z mála zápasů. První gól jsem prostě zkusil vystřelit a nejspíš jsem tím překvapil brankáře. Pak jsem nahodil a Húževkovi to trefilo hokejku a pak jsem to vyhodil a Buc s Hermanem se o puk už postarali, takže z toho mám tři body. To je ale důsledek toho, že jsme zase po nějaké době dali více než dva góly, takže to je to nejdůležitější.“ Člen první olomoucké obrany patří k nejproduktivnějším hráčům Olomouce. Zaznamenal už 21 bodů, což ho řadí na čtvrté místo v olomouckém týmu.

Hanáci se i díky třem bodům ze západu Čech drží v tabulce na pátém místě, už se slušným šestibodovým náskokem na sedmý Chomutov. Play-off mají Kohouti jisté, netuší však z jaké pozice. „My jsme hlavně v boji o šestku, takže uvidíme, kde vůbec skončíme.“ A berou už zbývající jako přípravu na vyřazovací část? „Tohle úplně nebyl zápas, který by nás na vyřazovací část nachystal. Myslím si, že v play-off to bude úplně jiné. Z mé zkušenosti s českým play-off, které jsou dvacet let staré, je nasazení úplně jiné, hraje se tam víc. Takže srovnávat ligové zápasy s play-off moc nejde,“ usuzuje z vlastních zkušeností obránce, který si vyzkoušel play-off v dresu Kladna.

Pro Kohouty je zajímavý pohled v tabulce na týmy, které jsou před nimi. Na Hradec ztrácí dva body, na třetí Plzeň body čtyři. „Jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát a pokud by se nám povedla čtyřka, bylo by to úplně fantastické, i vzhledem k tomu, že nás všichni před sezónou tipovali na sestup. My půjdeme od zápasu k zápasu a všechny chceme vyhrát. A uvidíme, jestli se vyloupneme na čtyřce,“ komentoval tuto možnost hráč s číslem 11.