Vyjde to napotřetí? Kohouti vyráží do Mladé Boleslavi

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Už potřetí čeká Kohouty utkání s mladoboleslavskými Bruslaři. Dva předchozí zápasy Hanákům nevyšly podle představ, ani Mladé Boleslavi se ale od začátku nového roku nedaří tak, jak by chtěla. Tentokrát se navíc bude muset obejít bez jednoho z nejproduktivnějších hráčů, Radima Zohorny. Ke komu se tentokrát přikloní štěstí? Zápas je na programu v neděli od 16 hodin.

Řekl před zápasem: Tobiáš Handl

Utkání se Spartou Kohoutům nevyšlo tak, jak chtěli. Dvě třetiny drželi s favorizovaným celkem krok, třetí část ale hrála do karet Spartě. „Dostali jsme gól v naší přesilovce, což by se nemělo stávat. Pak jsme dostali ještě další dva po našich chybách,“ vracel se k tomu, co rozhodlo o výhře hostů Tobiáš Handl.

Hanáci se postaví Mladé Boleslavi už potřetí. Dva předchozí zápasy ale zvládli lée Středočeši, když vyhráli 3:0 a 6:1. „Boleslav má výborný tým. Jsou to doslova bruslaři. Zápasy s nimi jsou velice těžké a je to o poctivé práci,“ řekl rozhodně. A co je tedy podle nejmladšího člena A týmu nejsilnější zbraní Mladé Boleslavi? „Podle mě jednoznačně bruslení,“ měl jasno vysoký útočník.

⇒ Útočník Tobiáš Handl

Tobiáš Handl se vrátil do sestavy po dlouhé rekonvalescenci. A proti Spartě dostal příležitost rovnou v první lajně. Návratu na led se nemohl dočkat. „Na začátku jsem si přišel jako Alenka v říši divů,“ smál se. „Ale pak jsem se začal pomalu dostávat do herního tempa. Bylo to velice těžké, jsem ale rád, že jsem mohl konečně naskočit,“usmíval se osmnáctiletý hokejista.

Rychle si bude muset zvyknout na zběsilé tempo letošní sezóny. Extraligové týmy hrají téměř každý druhý den. „Je to hodně těžký rok. Kluci už si v podstatě zvykli, že se v podstatě jen hraje. Mně to víc vyhovuje. Radši budu hrát zápasy než trénovat,“ dodal.

Z kabiny soupeře: Potřetí proti Olomouci, tentokrát ale už bez Radima Zohorny

Ještě během vánočních svátků si Mladá Boleslav vedla více než dobře a ze čtyř zápasů si odnesla 11 z 12 možných bodů. Nový rok ale Bruslařům zatím nevychází tak úplně podle představ. Během šesti dnů odehráli tři zápasy, získali ale pouhé dva body za výhru 4:3 po nájezdech proti pardubickému Dynamu.

Obejít se Středočeši navíc musí i bez druhého nejproduktivnějšího hráče. Radim Zohorna se na konci roku vrátil zpět do zámoří, aby o svých kvalitách přesvědčil Pittsburgh Penguins. Mladoboleslavským ale bude čtyřiadvacetiletý šikovný útočník citelně chybět. Během jednadvaceti zápasů si připsal hned 22 bodů za 12 gólů a 10 asistencí. Dosud je také druhým nejlepším střelcem Bruslařů.

Na začátku roku také skončilo měsíční hostování obránci Conoru Allenovi, který se vrátil zpět do Českých Budějovic.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 200)
Poslední utkání: Prohra proti Vítkovicím 1:3.

Statistiky obou týmů:

TELH 2020/2021
BK Mladá Boleslav – HC Olomouc

umístění v tabulce
99:69 - 55 bodů
skóre a body
55:89 - 32 bodů
David Šťastný 31b (17+14)

nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 15b (9+6)
David Šťastný - 17 branek

nejlepší střelec