Vyřazení předškoláků MŠ Michalské stromořadí za asistence hráčů HC Olomouc

Klub
O L O M O U C – Poslední červnový pátek se v Poděbradech u Olomouce nesl ve velmi slavnostním duchu. Budoucí školáci z MŠ Michalské stromořadí se pomyslně rozloučili s branami školky a za asistence hráčů HC Olomouc se z nich stali školáci.

Akce se letos vůbec poprvé konala mimo areál školky – konkrétně u přírodního koupaliště Poděbrady nedaleko Olomouce. Předpověď počasí leckomu ještě ráno v den konání akce dělala vrásky na čele, k radosti všech zúčastněných se ale obloha nakonec vyjasnila a celou akci doprovázelo slunečné počasí.

Partnerem letošního vyřazování předškoláků byl také olomoucký hokejový klub, který na místo vyslal své zástupce. Programu se za HC Olomouc zúčastnili Jan Lukáš, Vilém Burian, David Škůrek, Tomáš Dujsík, Jiří Ondrušek a Jan Knotek. Děti nejenže mohly získat podepsanou kartičku některého z hokejistů, Kohouti se dokonce zapojili do samotného soutěžního programu – každý z nich se stal kmotrem určitého stanoviště, na němž děti plnily úkoly.

Celé odpoledne moderoval herec a moderátor Marek Zahradníček. Program zahájili právě nejstarší předškoláci tanečním vystoupením. Poté došlo k jejich vyřazování, při němž opět nechyběla asistence hráčů HC Olomouc – role kmotrů se v tomto případě zhostili Jiří Ondrušek a Jan Lukáš.

Po vyřazování už následoval program pro děti, které na jednotlivých stanovištích plnily převážně úkoly ověřující jejich obratnost a zdatnost. Kromě podepsaných kartiček si pak děti mohly odnést také například klíčenky, puky, minidresy a další suvenýry HC Olomouc. Závěr dne patřil kvízům pro rodiče, které prověřily jak jejich znalost ohledně michalské mateřské školy, tak i znalost olomouckého hokejového klubu.