Výsledek je krutý, neskrýval zklamání Tomáš Dujsík

Kristýna Nováková
P A R D U B I C E – Druhý zápas Generali Česká Cupu Hanáky zavál do nedalekých Pardubic. Utkání to bylo vyrovnané, zlomilo se až v samotném závěru, v němž domácí Dynamo rozhodlo o své výhře poměrem 5:2. Sestava Hanáků se od prvního zápasu trochu promíchala, několik jmen však zůstalo. Mezi nimi i obránce Tomáš Dujsík, který bude letos chtít navázat na skvělé výkony z loňského ročníku.

Výsledek 5:2 možná pro leckoho vypadá jednoznačně, Tomáš Dujsík však poukazuje na to, že utkání bylo dlouhou dobu vyrovnané. „Výsledek je krutý,“ pokýval hlavou. „Bylo to hodně vyrovnané, myslím, že jsme měli i šance na to, abychom rozhodli zápas. Bohužel nám to tam nenapadalo, napadalo to na druhé straně,“ pokrčil smutně rameny. Oproti úternímu výkonu proti Hradci Králové se výkon podle šestadvacetiletého zadáka zlepšil. „Myslím, že jsme se oproti Hradci zlepšili. Rozbruslili jsme se, takticky jsme nebyli tak rozlítaní,“ řekl. Jemu samotnému se hrálo také o něco lépe než při své letošní premiéře na ledové ploše. „Určitě to bylo lepší než první zápas. Ten první zápas ještě nebyly nohy v takovém tempu, teďka to už bylo trochu lepší. Ne ideální, ale lepší. Do sezóny ještě daleko.“

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Přestože se jedná teprve o přípravu, turnajový formát dává těmto zápasům nový náboj. Také Dujsík potvrzuje, že na ledě už to začíná tu a tam jiskřit. „Začátek byl opatrnější, pak to už ale jiskřilo. V některých soubojích v rozích lítaly rukavice. Ale to k tomu patří, já stejně neumím hrát jen na půl plynu,“ smál se. „Mně to vyhovuje.“ Druhý nejproduktivnější bek Kohoutů v loňské sezóně se sám během zápasu zapletl do menší potyčky s pardubickým Mandátem. „Jel do rohu a já jsem ho dohrál a on to neustál. A neustál to ani psychicky, tak se po mě ohnal. Já jsem mu to teda vrátil, ale pan rozhodčí viděl jen tu jeho ránu, tak šel ven,“ komentoval situaci.

Ve 46. minutě se Olomouc už už radovala z gólu, když kotouč v nepřehledné situaci před Kloučkem spadl do brány. Rozhodčí však nakonec branku kvůli hře vysokou holí neuznali. „Moc jsme to neviděli,“ přiznal Dujsík, který tou dobou seděl na střídačce. „Ptali jsme se pak Rutyho a ten říkal, že to šlo od něj, ale on měl ruce ještě pod úrovní břevna. Teoreticky by ten gól tedy měl platit, ale rozhodčí říkal, že tam byli dva hráči a že to nemohl vidět. Říkal, že viděl kluky s rukama nahoře, tak se bohužel rozhodl takhle,“ pokrčil rameny hráč s číslem 6 na zádech.

Po dvou zápasech v rychlém sledu mají Kohouti zase chvíli na vydechnutí. Třetí zápas Generali Česká Cupu je totiž na programu až příští úterý, kdy je čeká venkovní zápas v Brně. Ve čtvrtek pak Kometu vyzvou na vlastním ledě, takže se dá očekávat, že tento dvojzápas bude emočně hodně nabitý. A tak trochu speciální bude i pro Tomáše Dujsíka, jenž je brněnským odchovancem. „Já su Brňák. Byl jsem tam odmalička až do áčka. Bude to pro mě speciální, mám tam rodinu a znám tam spoustu lidí i ze zázemí,“ potvrzuje. „Ale já se vždycky těším,“ uzavírá.