Využili jsme soupeřovy nervozity, prozradil dvougólový střelec Lukáš Kucsera

Lukáš Chuchválek
M L A D Á B O L E S L A V – Zápas proti vedoucímu celku z Mladé Boleslavi odehrál i Lukáš Kucsera, vypůjčený do Olomouce na střídavé starty z Vítkovic. Bruslařům vstřelil dva z celkových sedmi gólů Mory a výraznou měrou přispěl k druhému olomouckému vítězství na mladoboleslavském ledě. I přes bodové dotažení se Kohoutů na Mladou Boleslav však tento útočník i tým zůstávájí při zemi a drží se cíle skončit po základní části alespoň druhý.

Vyhráli jste na ledě první Mladé Boleslavi 7:4. Co na to říkáte a jak byste utkání zhodnotil?
Úvod nebyl úplně ideální, brzy jsme prohrávali 0:2. Možná jsme do zápasu vstoupili trochu laxně, možná za to mohla dlouhá cesta autobusem, ale ve druhé třetině jsme se už do hry dostali. Dalo by se říct, že jsme měli i trochu štěstí, a dopadlo to nakonec tak, jak to dopadlo. Soupeř byl poté už nervózní a možná ho rozhodilo i tolik inkasovaných gólů.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera si připsal proti Mladé Boleslavi dva kanadské body (2+0)

V průběhu zápasu se dost vylučovalo. Na začátku hlavně na vaší straně, potom se počty srovnaly. Jak moc podle vás ovlivnily průběh?
Přesilovky vždycky ovlivňují takové vyrovnané zápasy. Dá se říct, že je to pak jenom o nich, ale jak jsem říkal, soupeř byl později vyprovokovaný tím, že prohrával 2:4 a byl hodně nervózní. My jsme toho využili a dali jsme mu další góly.

Co pro vás výhra v Mladé Boleslavi znamená? Vypsali jste v kabině za přívoz bodů speciální prémie?
To určitě ne, žádné extra prémie vypsané nebyly (úsměv). Chceme ale určitě v tabulce skončit druzí a zajistit si výhodnější pozici pro vstup do vyřazovacích bojů.

Vrátím se ještě k zápasu. Vstřelil jste dva góly, z nichž ten první patřil možná mezi nejdůležitější v zápase, neboť byl vyrovnávací na 2:2. Jak byste ho popsal?
U mého prvního gólu jsme měli přesilovku. Od jedné lajny z Vítkovic máme něco odkoukaného, takže jsme to zkusili sehrát a vyšlo nám to parádně. Padl gól, takže panuje spokojenost. Byl to důležitý gól, který nás možná vyhoupl na koně. Pak už jsme měli více ze hry než Boleslav.

Do Boleslavi za vámi přijela velmi početná skupina fanoušků Olomouce. Potěšilo vás to?
Určitě, fanoušci jsou velmi důležití. Když to takhle vezmu, hokej se hraje pro fanoušky hraje a je jenom dobře, že jich dorazilo tolik nás podpořit.