Peter Húževka, útočník, 39 let

Vysoký (195 cm) a bezmála stokilový útočník je odchovancem slovenského Púchova. Většinu své kariéry strávil na Slovensku, zahrál si však také v Česku a krátkou anabázi zažil i v Kazachstánu. Kromě svého mateřského celku Púchova nastupoval ve své vlasti také za celky Topoľčan, Dubnice, Žiliny, Trenčína, Piešťan a Košic.

⇒ Posila Peter Húževka (zdroj: hc-vitkovice.cz)

Nejvíce se mu dařilo v Košicích, za které nastupoval v sezónách 2008/09 a 2009/10. V obou sezónách získal s Košicemi mistrovský titul. Následujících pět ročníku strávil Húževka ve Vítkovicích, jen v sezóně 2012/13 si na 21 zápasů odskočil do Kazachstánu, kde hrál za Pavlodar. V letošní sezóně odehrál Húževka 28 zápasů, v nichž si připsal jednu asistenci.

Húževka se k týmu Olomouce připojil již ve čtvrtek, a pokud se stihnou vyřídit všechny administrativní záležitosti, měl by být slovenský hokejista připraven do pátečního utkání, ve kterém Mora před svými fanoušky vyzve Pardubice. V týmu Kohoutů bude působit formou hostování do konce sezóny.

STATISTIKY PETERA HÚŽEVKY ZDE

Útočník Petr Kafka, který přišel do Mory před aktuálním ročníkem ze slovenské Banské Bystrice, odehrál za Kohouty 29 zápasů, ve kterých zaznamenal pět gólů a sedm asistencí. Jeho hostování ve Vítkovicích potrvá také do konce probíhající sezóny.