Z gólu mám radost, zářil po utkání Petr Strapáč

Petr Luzar
O L O M O U C - Domácí utkání proti Zlínu začalo gólově stejně, jak skončilo to předchozí v Třinci, brankou Petra Strapáče. Devětadvacetiletý křídelník prodloužil gólovou sérii na tři zápasy, a aktuálně má na svém kontě pět bodů ze sedmi přípravných duelů. Strapáč nebodoval pouze ve dvou případech. V úvodním utkání proti kazašskému Arlanu a v Brně. Ve čtvrtek se ale výrazně podílel na druhé výhře nad Zlínem v letošní přípravné části.

Minulý týden se kohouti představili na ledě zlínských Beranů a úvod prvních dvou třetin nevyšel podle představ. Hanáci inkasovali hned zkraje první a druhé třetiny, utkání však nakonec otočili. Na domácím kluzišti už stejný scénář nedovolili, a zápas si pohlídali. „Myslím, že jsme během zápasu vypadali lépe než ve Zlíně. U nich jsme dvě třetiny tahali za kratší konec a teď jsme celkem dobře nastoupili do utkání. Je ale pravda, že postupem času byly ty podmínky horší a horší. Samozřejmě to bylo pro oba týmy stejné, ale pro tu hru to nebylo ideální,“ porovnal Strapáč obě střetnutí.

Pro rodáka z Ostravy průběh hry ideální byl. Pět minut před koncem druhé třetiny se zmocnil kotouče a poslal Hanáky do vedení. „Ta šance se zrodila trošku se štěstím. Udrželi jsme puk v pásmu, dostal se pak nahoru na Válce (Tomáše Valentu), ten mě tam parádně viděl, z první mi to tam hodil a já jsem jel sám na branku. Nakonec se mi povedlo tu akci zakončit tak, jak jsem si představoval, takže mám za gól určitě radost,“ popsal bývalý hráč Vítkovic gólovou situaci.

Právě v ostravském celku v minulosti se Strapáčem hráli i jeho dva parťáci z lajny, Petr Kolouch a Lukáš Klimek. Spolupráci v útoku si forvard, který začne v Olomouci už čtvrtou sezonu, náramně pochvaloval. „Víceméně spolu hrajeme od začátku ročníku. Osobně bych řekl, že nám to v útoku sedí. Snad to jde vidět i na ledě během zápasu. Samozřejmě bude důležité, abychom aktuální herní pohodu přenesli i do začátku základní části,“ řekl Strapáč ke spoluhráčům z lajny.

Přípravná utkání míří do svého závěru. Na programu jsou už pouze dva zápasy, konkrétně doma proti Kometě Brno a venku proti slovenskému Trenčínu. „Celkově výsledky z přípravných zápasů určitě nejsou špatné, ale třeba zápas v Brně nám vůbec nevyšel. Řekl bych, že to pro nás byla taková výstraha. V Třinci to naopak nebylo vůbec špatné. Jenže proti Zlínu ty podmínky nebyly ideální, nicméně jsme to zvládli, takže určitě je to fajn. Ta nejdůležitější fáze sezony ale začne 13. září,“ odkázal Strapáč na úvodní kolo základní části.