Za další vítězství jsme moc rádi, řekl navrátilec do sestavy Jan Knotek

Daniel Fekets
P A R D U B I C E – Olomoučtí hokejisté navázali na vítězství z Karlových Varů před reprezentační přestávkou a zvítězili také na pardubickém ledě. Přestože domácí útočník Radoslav Tybor necelé tři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal, po brance Pavla Musila z první minuty prodloužení berou dva body Hanáci. Utkání hodnotil navrátilec Jan Knotek, jenž se po vyléčení zranění vrátil do sestavy Kohoutů.

Jan Knotek naposledy nastoupil na konci září v souboji s kladenskými Rytíři. Přiznal, že vynucená pauza pro něj byla dlouhá. „Asi bych chtěl moc, abych takový zápas, po tak dlouhé pauze, rozhodl třeba gólem. Šanci jsem tam ale měl. Cítil jsem se poměrně dobře, čekal jsem to horší. O reprezentační přestávce jsem stihl potrénovat, ale samozřejmě to ještě není optimální,“ glosoval svůj výkon centr, který se zařadil do čtvrté lajny po bok Marka Hecla a Vojtěcha Tomečka.

⇒ Útočník Jan Knotek

Olomoučtí hokejisté v tomto zápase téměř 54 minut bránili jednobrankový náskok. Po trefě Tomáše Dujsíka měli několik šancí na to, aby přidali také druhou trefu, jenže nakonec v 58. minutě vyrovnával Radoslav Tybor a šlo se do prodloužení. „Za vítězství jsme strašně rádi. Mohly být body tři, ale v naší situaci musíme brát i dva. Je samozřejmě velmi náročné celý zápas bránit stav 1:0. Je to o tom, že celé utkání dřeme a pak vás z ničeho nic může srazit jedna branka úplně dolů. Takový zápas je těžký nejenom fyzicky, ale také psychicky,“ hodnotil dění na ledě olomoucký útočník. Záhy doplnil. „Je jedině dobře, že jsme po inkasované brance neměli hlavy dole a šli jsme si pro bonusový bod.“ doplnil Knotek.

Utkání to bylo důležité v tom ohledu, že Pardubice měly před 18. kolem jen o čtyři body méně než Hanáci. Jan Knotek si uvědomuje důležitost zisku pěti bodů z uplynulých dvou venkovních zápasů. „Každý při pohledu na tabulku věděl, že utkání v Pardubicích bylo velmi důležité. Je pravdou, že člověk si musí jít pro vítězství kamkoliv přijede, ale dva body určitě bereme. My jsme věděli, že Dynamo má problém se střílením branek, ale stejně tak to máme také my. Stále na střelbě pracujeme a věřím, že je to jen otázka času, kdy to tam začne padat,“ uzavřel hokejista s číslem 12 na dresu.