Za gól jsem rád, ale body by potěšily mnohem více, říká útočník Jakub Navrátil

Daniel Fekets, FOTO: Petr Kotala
O S T R A V A - Úvodní minuty dohrávky 6. kola s Vítkovicemi se pro Hanáky vyvíjely dobře. Po první třetině Olomouc vedla 1:0 díky trefě Jakuba Navrátila, jenže v prostřední periodě úřadoval domácí Dominik Lakatoš, který hattrickem poslal svůj tým do vedení. Ostravané si svůj náskok ve třetí třetině zdárně pohlídali. Kohouty porazili 5:3.

Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka šli v 8. minutě do vedení. Povedenou souhru mezi Rostislavem Oleszem a Petrem Kolouchem zakončil svou druhou brankou v sezóně Jakub Navrátil. „Důležité bylo, že jsme získali puk. Poté jsme hru poměrně rychle otočili směrem dopředu. Rosťa Olesz přihrál Kolouškovi (Petru Kolouchovi - pozn. redakce), který mě vybídl před brankou. Nevěděl jsem, co s kotoučem, poněvadž jsem ho dostal do záklonu. Rychle jsem vystřelil a naštěstí to vyšlo,“ popsal situaci autor gólu.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

Lakatošův hattrick ve druhém dějství ale překlopil utkání na stranu domácích, přestože z přesilové hry se prosadil i David Krejčí. Ve 42. minutě navíc zvýšil vedení Vítkovic Roberts Bukarts, takže všechny trumfy v rukou měl rázem celek z Ostravy. Dvě minuty před třetí sirénou sice vzkřísil naděje Hanáků Jan Knotek, avšak poslední slovo patřilo do prázdné branky střílejícímu Rostislavu Maroszovi. „Za gól jsem sice rád, ale daleko raději bych byl, kdybychom body brali my,“ má jasno Navrátil.

Olomouc se tedy vrací s prázdnou. Na ledě svého soupeře padla poměrem 3:5. Kde viděl dvaadvacetiletý útočník příčinu porážky? „Dva góly jsme dostali v oslabení, což možná i rozhodlo. Neodehráli jsme špatný duel. Sráží nás však chyby, po kterých dostáváme góly. Oproti utkání ve Zlíně jsme určitě předvedli lepší výkon. Tam jsme dvě třetiny nebyli hlavami v zápase. Možná to bylo i tou reprezentační přestávkou.“

„Určitě se musíme zlepšit i v defenzívě. Je třeba na tom na tréninku pořádně zapracovat. Můžeme si říkat, co chceme, ale je třeba to přenést hlavně do zápasů,“ pokračovala olomoucká osmaosmdesátka.

Jakub Navrátil nastoupil ve třetí třetině po boku Davida Krejčího a Jana Káni. „Během přestávky to trenéři trochu proházeli. Žádné speciální úkoly jsem nedostal. Jeden tedy možná ano, a to dát gól, což se mi pak bohužel už nepodařilo. David a Honza jsou lídři týmu. Je čest si s nimi zahrát,“ uzavřel.