Za hattrick jsem rád, víc mě ale zajímá týmový výkon, tvrdil skromně Tomáš Krupa

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po reprezentační pauze se junioři vrátili ve skvělé formě. V prvních dvou utkáních po přestávce přivítali doma Slavii a Spartu a v obou případech slavili výhru. Slavia i Sparta však byly pořádně houževnatým soupeřem. Dva týdny volnějšího programu prospěly i Tomáši Krupovi, který se proti Spartě blýskl hattrickem.

Po reprezentační přestávce se Kohouti doma postavili hned dvěma tradičním týmům. V pátek dorazila na olomoucký led Slavia, v sobotu pak pražská Sparta. V obou utkáních se nakonec z výhry radovali domácí, i když především se Slavií to bylo pořádné drama. „Po repre pauze je to vždycky takové, že se spíš rozehráváme. Ten první zápas byla plácaná, měli jsme to ale vyhrát za tři body. V tom druhém utkání na nás trošičku vletěli, protože jsme byli trošku unavení z předchozího zápasu. Já jsem toho třeba moc nenaspal. Byl to ale týmový výkon,“ hodnotil víkendové zápasy Tomáš Krupa.

V posledních utkáních Kohoutům nevychází vstupy do utkání tak, jak by chtěli. To se potvrdilo i proti Spartě, která Hanáky pořádně zatlačila. Vstřelit gól jim ale v úvodu nedokázala. „Taky se mi to tak zdálo. V první třetině to bylo hrozné, vůbec jsme nebruslili, neměli jsme vůbec osobní souboje, sparťané všechno vyhrávali, byli lepší na mantinelu, měli více střel, víc bruslili. Po první třetině měli patnáct střel na branku, my jsme měli snad tři,“ krčil rameny.

Olomouckým juniorům se v poslední době daří v početních výhodách, proti Spartě totiž proměnili hned tři. „Pracujeme na tom na každém předzápasovém tréninku, takže si myslím, že to na tom určitě má nějaký podíl,“ přiznal. Právě vysoký náskok Kohoutů možná vyprovokovaly hosty k agresivnější hře, ani Hanáci ale nezůstali pozadu. „Mně to vyhovuje, je to takový fyzický hokej, můžeme se srážet…je to super,“ prozradil osmnáctiletý hokejista.

Trenéři Kohoutů se však snažili vášně na ledě krotit, tedy alespoň co se týče jejich svěřenců. Při potyčkách tak klidnili pocuchané nervy juniorů nebo je odvolávali zpět na střídačku. Tomáš Krupa se ale tentokrát do šarvátek nepouštěl. „Záleží, jak se to vyvine v zápase. Když jste na ledě a někdo vás čapne za žebra nebo dostanete sekeru, můžete vypěnit, záleží ale na každém, jak se zachová, jestli udrží nervy na uzdě nebo se nechá vyprovokovat,“ tvrdil útočník, který v minulosti oblékal i dresy Přerova a Vsetína.

Letošní nováček v olomoucké juniorce se navíc blýskl hned třemi góly a zkompletoval tak hattrick. „Jsem spokojený, ale to je jediné, co můžu být. Jsem za to rád, ale víc mě zajímá týmový výkon než moje body,“ řekl rozhodně. Vícebodové zápasy mu rozhodně nejsou cizí. Na hattrick si ale rok počkal. „Naposled to bylo minulý rok, ale to bylo v přípravě,“ řekl. Mnozí spoluhráči také tři góly v jednom utkání přisuzovali novému sestřihu Tomáše Krupy. „Prostě jsem se nechal ostříhat dohola, takzvaně na fotbalistu Zdeňka Ondráška,“ usmíval se. Čepice tentokrát na led sice nelétali, jedna tradice ale Krupu čeká. „No, musel jsem přispět do kasy,“ smál se útočník, který si v osmnácti zápasech připsal 11 bodů.