Všude dobře, doma nejlépe, pronesl útočník David Krejčí na slavnostní tiskové konferenci

Lukáš Losleben, Daniel Fekets
O L O M O U C – Událost, na kterou fanoušci kohoutů čekali, právě nastala. DAVID KREJČÍ dorazil do Olomouce, aby poprvé po návratu do rodných krajů promluvil před novináři. Tiskové konference se kromě hvězdného útočníka zúčastnili i generální manažer Erik Fürst, marketingový manažer Simon Vejtasa, jednatel a trenér A-týmu Jan Tomajko, hráčský agent František Tausch a majitel agentury Global Management Group, a.s. Jiří Hamal.

David Krejčí po svém návratu nešetřil úsměvy. Jako první se však ujal slova generální manažer Erik Fürst. „Jsem potěšen, že jsme se zde mohli sejít v takovém počtu. Je to velká událost pro celý kraj, město Olomouc i pro celou extraligu,“ pronesl.

Jeho slova doplnil trenér a jednatel klubu v jedné osobě Jan Tomajko: „Je to bomba. Nebojím se říct, že David Krejčí je jedním z nejlepších hráčů na světě. Jsme rádi, že se rozhodl pro nás, přestože měl nabídky z NHL a sami si myslíme, že radost tam ještě klidně mohl rozdávat. Teď je důležité jej správně začlenit do sestavy a vybrat mu ideální hráče na křídla. Určitě i sám David k tomu bude mít co říct.“

Dopadlo to tak, jak jsem chtěl

Následně už mluvil hlavní protagonista celé tiskové konference. „Měl jsem mnoho nabídek, ale vše dopadlo tak, jak jsem chtěl. S vedením jsme byli v každodenním kontaktu, za což jsem rád. Vracím se do Olomouce a toho si moc vážím,“ netajil se útočník s více než 1100 starty v NHL.

„Ono to bylo celé na mně, jestli chci pokračovat v NHL, nebo ne. Rozhodl jsem se, že se vrátím. Jak se říká, všude dobře, doma nejlépe. Z rodinných důvodů by nemělo cenu hrát třeba v Praze nebo jinde po Evropě. Nedávalo by to smysl. V Olomouci znám všechno, jak zimní stadion, tak okolí. I proto tak pro mě byla jasnou volbou," připomněl.

„V průběhu sezony jsem samozřejmě věděl, že mi v Bostonu končí smlouva. Přemýšlel jsem, co udělám dál. V závěru ročníku jsem se definitivně rozhodl, že se vrátím domů.“

Své si k velkolepému příchodu řekl i majitel agentury Global Management Group Jiří Hamal: „Za mě je David příkladem obrovského srdcaře. Měli jsme kontakty s manažery po celé Evropě i v NHL. Davidovi jsme řekli, kdo všechno o něj má zájem. Drželi jsme možnost Olomouce Davidovi pořád v hlavě, ale alternativ bylo hodně. Rozhodlo se až ve chvíli, kdy se David vrátil z dovolené. Pak vydal finální rozhodnutí.“

Pár kluků znám už z dřívějších let

Rozhodně se nedá říct, že v kabině čeká na hvězdného forvarda úplně nové prostředí. „Pár kluků z olomouckého kádru znám. Jirku Ondruška ze školy, s Rosťou Oleszem jsem se potkával v reprezentaci, i jako soupeř v NHL, a s Janem Švrčkem jsem dokonce dva roky v Třinci bydlel na bytě.“

Na nové spoluhráče se těší, ale zároveň přiznává, že i ti bývalí mu budou chybět. „Na všechny spoluhráče budu vzpomínat jen v dobrém. Skvělé zážitky mám kupříkladu s Milanem Lucicem, se kterým jsem se před pár lety potkal v Bostonu. Bude mi chybět pochopitelně i David Pastrňák, ale u něj to je jiné. On je Čech, tudíž se samozřejmě taky rád vrací do České republiky. Předpokládám, že s ním budu pořád v kontaktu.“

Tlak si nepřipouštím

Celá extraliga bude mít od zářivé posily vysoká očekávání. Dlouholetá opora Bostonu hodlá podávat maximální možné výkony. Zároveň přiznává, že si tlak veřejnosti příliš nepřipouští. „Největší tlak si na sebe kladu vždy sám. Samozřejmě budu chtít dávat co nejvíce gólů a přidávat asistence, ale důležitý je pro mě hlavně týmový úspěch,“ říká.

V Olomouci zůstanu do konce sezony

V různých médiích se objevily spekulace, jestli David Krejčí na Hané setrvá celou příští sezonu. Na tiskové konferenci situaci objasnil zcela zřetelně. „V Olomouci zůstanu celou sezonu, podepsal jsem smlouvu na jeden rok. Co bude dále, to v tuto chvíli vůbec neřeším, ale na jaře návrat do Bostonu ve hře rozhodně není.“

„Když jsem byl malý, mým hlavním snem bylo hrát extraligu za Olomouc. O NHL se mi v tu chvíli možná ani nesnilo. S odstupem času zřejmě docením, co jsem tam za ty roky dokázal,“ uzavřel staronový kohout, který bude nosit dres s číslem 46.