Začíná druhá čtvrtina extraligy! Hanáci přivítají Vítkovice

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Po nevydařeném klání se Spartou vyzvou Kohouti na domácí půdě Vítkovice. Proti ostravskému soupeři nastoupí Olomoučtí již podruhé, přičemž v prvním střetnutí dokázali zvítězit v nastaveném čase. Nyní budou chtít bodovat naplno! Utkání začíná v neděli 27. října od 17 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

První část zápasů české nejvyšší soutěže je za námi. Momentální bilance Hanáků se po pátečním boji se Spartou zastavila na pěti vítězstvích a osmi porážkách. „Začátek byl docela dobrý, nicméně po určité bodové sérii přišlo utkání s Kladnem, a po něm se to s námi docela vezlo. Máme určitě na víc,“ hodnotil prozatimní působení Olomouckých obránce David Škůrek.

⇒ Obránce David Škůrek

V posledním zápase pak Kohouti prohráli na vlastním ledě se Spartou 0:4. Zlomový moment střetnutí přišel ve druhé třetině, kde hosté vstřelili tři branky. „Rozhodla ta naše přesilovka. Místo, abychom se vrátili do tlaku z první dvacetiminutovky, jsme Spartu posadili na koně. To se nám nesmí stávat,“ měl jasno stabilní člen elitního obranného páru.

Nyní čekají na Hanáky Vítkovice. V prvním společném klání se olomoucký bek dokázal prosadit, přičemž jeho rána byla rozhodující. Před nedělním střetnutím ovšem doufá nejen ve svůj další střelecký úspěch. „Budu se určitě také snažit skórovat. Hlavně ale musíme šlapat jako mužstvo, abychom dávali góly, jelikož není možné hrát bezbrankový zápas. Ty trefy nám pomohou i k většímu klidu v obraně,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři:

Ostravanům se momentálně také moc nedaří. Během října měli neblahou sérii čtyř porážek v řadě, kterou se jim, stejně jako Hanákům, podařilo utnout proti litvínovské Vervě. Celkově za tento měsíc posbírali Vítkovičtí pouhých pět bodů z jednadvaceti možných, a to za jedno vítězství po základní hrací době a další po samostatných nájezdech.

Poslední vzájemný zápas na ostravském ledě dopadl lépe pro Olomoucké, kteří díky brankám Olesze a Škůrka zvítězili 2:1 po prodloužení.

Hlavní trenér: Jakub Petr
Hala (kapacita): Ostravar Aréna (9 833)
Poslední utkání: Výhra 3:2 po samostatných nájezdech nad Hradcem Králové

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Vítkovice Ridera
16 (10.) Body (umístění) 18 (9.)
Zbyněk Irgl (5+2) Nejproduktivnější hráč Roberts Bukarts (5+9)
Zbyněk Irgl (5) Nejlepší střelec Roberts Bukarts (5)
Jan Lukáš (92,44%)
Branislav Konrád (90,75%)
Úspěšnost brankářů Miroslav Svoboda (92,65%)
Daniel Dolejš (88,07%)
9,30% Přesilovky 10,87%
87,23% Oslabení 81,82%

O přestávce se můžete těšit na soutěž ve střelbě na branku. Ceny do ní věnovala společnost OMEGA sport Olomouc.