Zajistí si Kohouti play-off už proti Boleslavi?

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Kohouti jdou do dalšího zápasu, který bude velice důležitý! Pokud proti bruslařskému klubu z Mladé Boleslavi uspějí, budou mít definitivní jistotu postupu alespoň do předkola play-off. Kohouti ale myslí i na šestku. Podaří se jim proti Boleslavi přiblížit vytouženému přímému postupu do play-off? Zápas začíná v poslední únorový den od 17:30.

Kohouti týdenní čtyřboj začali na pražské Spartě, kde urvali výhru v prodloužení 2:3. Dva body se ale nerodily lehce. „Zápas jsme nezačali dobře, brzy jsme prohrávali. Nesložilo nás to, začali jsme si vypracovávat šance a zaslouženě jsme vyrovnali. Chybou v naší obraně jsme ale vzápětí bohužel inkasovali, ale opět jsme se zvedli, byli jsme znovu lepším týmem a dočkali jsme se srovnání. V prodloužení už kraloval Jirka Ondrušek,“ komentuje průběh zápasu Ondruškův parťák z obrany Jakub Galvas. Ondrůškův gól byl opravdu výstavní. Olomoucký bek proplul mezi třemi Sparťany a kličkou obelstil i Alttokallia.

Pro Olomouc to nebyl lehký zápas, Spartu porazila poprvé v sezóně. „Klíčové bylo, že jsme dobře bránili střední pásmo a ubránili jejich přesilovky. Tyto body jsou velmi cenné, každý bod nám může pomoci zajistit play-off,“ počítá mladý bek. Olomouci k jistotě účasti v předkole play-off stačí 2 body, stejný bodový deficit ale má i na šesté místo Liberce.

Náročný týden tak olomoucké mužstvo zahájilo úspěšně, chybí ovšem další tři zápasy. „Nikdy to není lehké, ale věřím, že jsme dobře nachystaní a další zápasy také zvládneme. Nejdůležitější teď pro nás bude regenerace mezi zápasy,“ zmiňuje hlavní prioritu olomouckých hráčů nejmladší člen kádru.

Bruslaři z Boleslavi ale budou mít velkou motivaci. Z šesti celků bojujících o play-off mají nejhorší výchozí pozici. „Boleslavi jde o vše. Stále chtějí do play-off, i když se jim nepovedly některé zápasy. Bude to jistě jeden z nejtěžších zápasů, protože body potřebujeme jak my, tak i oni. Získáme je, když budeme hrát poctivě dozadu, koncentrovaně a bez vyloučení,“ vyjmenovává faktory úspěchu mladší z Galvasů.

Z KABINY SOUPEŘE: Sní o desítce, ale dívají se pod sebe

Zatímco Olomouc může ještě pomýšlet na šestku, v Boleslavi se strachují, aby se vůbec dostali do desítky. Bruslařský klub je momentálně na 12. místě, tři body od desátého místa. Mladoboleslavští se ale nemusí spoléhat jen na zaváhání soupeřů, jelikož své protivníky mohou odstavit i sami. Ať už Kohouty, nebo o kolo později Spartu. Ale před pauzou se ozývaly z Boleslavi hlasy i o tom, že se dívají raději i pod sebe.

Boleslav ale před olympijskou pauzou příliš nezářila, prohrála tři zápasy v řadě a na své konto si připsala pouhý bod. V lednu také prohrála s Pardubicemi a Libercem, svými přímými konkurenty. Na druhou stranu si připsala i výhry nad Kometou, Zlínem a Chomutovem. V pauze sehrála dvě přátelské utkání s Pardubicemi, jednou vyhrála 5:1, podruhé padla 1:2.

Nejproduktivnějším Bruslařem je Jakub Orsava (20+10), který zaujímá i šesté místo mezi střelci v rámci extraligy. Bod za ním je Jakub Klepiš (11+18) a velmi dobře si vede i zadák Oldřich Kotvan (4+20), nejlepší v týmu co do počtu přihrávek. Slušnou úspěšnost zákroků má i boleslavská jednička v bráně, Brandon Maxwell se blíží 93 %.

Boleslav ale trápí produktivita, na svém kontě má 110 branek, nejméně po Jihlavě. Hodně si pomáhá přesilovkami, v nich je pátá nejlepší s úspěšností nad 17 % a na počet střel je nejefektivnějším týmem v celé extralize.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Vladimír Kýhos
Kapitán: Jan Hanzlík
Hala (kapacita): ŠKO-ENERGO aréna (4 200)