Zápas jsem si moc užil, liboval si brankář Jan Špunar po prvním startu za áčko

Daniel Fekets
Vůbec poprvé v kariéře naskočil brankář Jan Špunar do zápasu prvního týmu Olomouce. V utkání si vedl dobře, nezlomil jej ani brzký inkasovaný gól po tečované střele vítkovického Rastislava Deje. Následně předvedl několik jistých zákroků, nicméně prohře svého týmu nakonec nezabránil. Hanáci s Ostravany padli poměrem 2:4.

Dostat gól z první střely na bránu, to pro žádného brankáře příjemné není. Sedmnáctiletý mládežnický reprezentant si však z toho nic nedělal a ještě v první třetině předvedl jeden opravdu vynikající zákrok, když vychytal hostujícího Marka Kaluse před poloprázdnou bránou. „Je pravda, že jsem dostal gól z první střely na bránu. Hlavu jsem ale nevěšel. Nepřemýšlel jsem nad tím, spíše jsem se soustředil jen na svůj další výkon. Navíc první gól byl velmi nešťastný v tom, že byl tečovaný. Reagovat na změnu puku jsem prostě nestačil,“ okomentoval situaci při brance na 0:1.

Několika střelám soupeře ve druhé třetině statečně odolával, překonal jej až útočník Kalus necelé dvě minuty před sirénou. „Druhý gól si možná trochu vyčítám. Robert Flick chtěl zajíždět za bránu, poté to trochu strhl na střed a najednou to nahrál před bránu, kde byl úplně volný hráč. Dával to ale po zemi, takže kdybych se lépe a rychleji posunul, tak jsem na puk dosáhl,“ povzdechl si Špunar.

Jan Špunar po zápase proti Vítkovicím
Foto: Alena Zapletalová

Ve třetí třetině vrátil hosty do vedení Lukáš Kovář, jenž lehce přizvedl ránu Radovana Bondry. Kohouti se poté snažili tlačit na pilu, jenže vyrovnávací gól se jim tentokrát vsítit nepodařilo. Družina trenérů Motáka a Tomajka tak Vítkovicím podlehla 2:4. „Rychlostně to o moc jiné nebylo. Rozdíl byl především ve způsobu zakončení. Je vidět, že extraligoví kluci jsou zkušení a mají lepší střelbu. Hodně mi navíc chodili až do brány. Stáli tam, otravovali, v tom všem to bylo strašně náročné,“ poukázal.

Jak celkově hodnotil svou premiéru v A-týmu? „Mám dobrý pocit. Fanoušci byli skvělí a moc jsem si ten zápas užil. Z diváků jsem určitě nervózní nebyl, na ně jsem už zvyklý z Memoriálu Ivana Hlinky, na kterém jsem před pár dny byl. Nedělal jsem si hlavu. Pořád jsem si říkal, že je to jen příprava. Až přijde ostrý zápas, tak to asi bude jiné,“ zamyslel se vysoký brankář.

Zároveň ocenil práci svých spoluhráčů, kteří mu na brankovišti v mnoha případech pomohli. „Kluci blokovali střely a nebáli se chodit do brankoviště. Chtěli, aby se mi zápas co nejlépe podařil, ale bohužel to výsledkově nevyšlo. Až včera jsem se dozvěděl, že půjdu do brány, takže moc času o tom přemýšlet jsem neměl,“ uzavřel Špunar.