Zápas jsme ztratili ve druhé třetině, ví po kladenském obratu Nahodil

Martin Jindra, Lukáš Losleben
O L O M O U C - Lukáš Nahodil svou druhou brankou v sezóně otevřel účet na góly bohatého utkání v Kladně. V samostatném úniku v první třetině zachoval klid, rozhýbal si brankáře Godlu a prostřelil ho mezi betony. Přestože Hanáci vedli na začátku druhé třetiny již 3:0, z vítězství se nakonec v prodloužení radovali domácí Rytíři. Příčinu porážky hledal olomoucký útočník zejména ve druhé třetině, kdy podle něj došlo k uspokojení z ideálně se vyvíjejícího průběhu utkání.

Nahodil se do statistik utkání zapsal v polovině první třetiny. Jen 9 vteřin poté, co sám vyhrál buly u obranné modré čáry, k němu puk přes Buriana, Švrčka a Olesze doputoval zpět. Jednatřicetiletý olomoucký útočník se tak rázem ocitl v úniku sám před Godlou a nezaváhal. „Vyhrál jsem buly ve středním pásmu, Vilda přistrčil puk na beka a ten krásně našel Oliho u mantinelu. Oli mi to pak přistrčil do jízdy. Já jsem si rozhýbal brankáře a prostřelil ho mezi nohy,“ popisoval ideální spolupráci téměř celé pětky.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Když se k němu mezi úspěšné střelce o 3 minuty později přidal také Skladaný a na začátku druhé třetiny Irgl, vypadalo to na poklidné olomoucké vítězství. S rychlou odpovědí ale přispěchal Jágr a svým gólem nastartovat rytířský obrat. „Nevím, co se stalo. Možná jsme si za stavu 3:0 mysleli, že to půjde samo. To se nám prostě nesmí stávat,“ měl jasno člen třetího olomouckého útoku. „Kladno toho využilo a byl jich plný led,“ dodal Nahodil k průběhu druhé třetiny, ve které se za Kladno prosadili ještě Redlich a Zikmund

Vrátit vedení zpět na olomouckou stranu mohl 7 minut před koncem zápasu Irgl, který se po faulu na Koloucha rozjel k trestnému střílení. Proti jeho pokusu však brankář Godla zasáhl lapačkou. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém o zisku druhého bodu pro domácí rozhodl Zikmund. Nahodil však viděl problém úplně jinde. „Zlomový moment celého utkání bych hledal ve druhé třetině, kdy jsme nepochopitelně ztratili vedení 3:0. To, že jsme neproměnili trestné střílení, to je hokej.“