Zápas, který patří dárcům krve. Kohouti přivítají Liberec

Daniel Fekets
O L O M O U C - Mora poprvé v sezóně prohrála dva zápasy za sebou, o to větší motivaci ale bude mít uspět proti Liberci v neděli 20. listopadu před kamerami ČT 3. Úvodní buly utkání, které bude věnováno dárcům krve, padne v 17:10. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Stávajícím dárcům krve chce HC Olomouc za jejich nezištnou pomoc poděkovat. Zápas s Libercem jim proto věnuje nejen symbolicky, neboť držitelé průkazu dárce krve mohou na stadion zdarma. „Všichni dárci krve, kteří byli v letošním roce darovat alespoň jedenkrát, mohou bezplatně získat vstupenku na stání a ti, kteří jsou držiteli zlaté plakety profesora Janského a zároveň byli letos alespoň jedenkrát darovat, mohou dostat lístek na sezení,“ řekl marketingový manažer Simon Vejtasa. Vstupenku si zájemci mohou vyzvednout v den utkání od 15:00 ve FANSHOPU u stadionu HC Olomouc. „Kromě průkazu dárce krve prosíme také o předložení dokladu totožnosti,“ dodal Vejtasa.

Více informací naleznete v tomto článku.

Řekl před zápasem – Matouš Menšík

To, že utkání s Bílými Tygry bude věnováno dárcům krve, si pochvalují také samotní hokejisté. „Je to super, že se klub do toho zapojil. Dárcovství krve je výborná věc. Mamka už ohledně dárcovství má medaili, takže to máme v rodině,“ usmál se útočník Matouš Menšík.

⇒ Útočník Matouš Menšík

Poslední utkání na ledě Vítkovic jej však mrzelo. Kohouti poprvé v ročníku padli dvakrát za sebou, což se budou snažit doma v plecharéně v následujícím klání odčinit. „Duel ve Vítkovicích se hodnotí těžko, poněvadž je to druhá porážka v řadě. Navíc bez gólu. Myslím si, že jsme do toho nevstoupili úplně nejlépe, inkasovali jsme první branku. Ve druhé třetině se to zvedlo, dostávali jsme se k nim do pásma, nějaké střely tam byly, ale nespadlo to tam. Bez gólu se vyhrávat nedá. Musíme si k tomu něco říct,“ měl jasno mladý forvard.

„Nehráli jsme to, co jsme chtěli. Byly tam výpadky. Musíme začít u sebe. Je jedno, s jakým týmem hrajeme,“ uzavřel Menšík.

To nejdůležitější o soupeři

Liberec v úvodních sedmi zápasech sezóny pokaždé dovedl utkání do nastavené hrací doby, naplno bodoval až v předehrávce 10. kola s Českými Budějovicemi, načež o tři dny později předčil vysoko 6:2 Olomouc. Pak Bílí Tygři vybojovali jeden bod proti Pardubicím i Karlovým Varům. Poprvé tak poznali hořkost porážky bez zisku alespoň bodu ve Vítkovicích, kde padli 3:6. Svěřenci trenéra Patrika Augusty následně nestačili také na Hradec Králové a Kladno.

Říjen zakončil Liberec ziskem bodu proti Litvínovu a listopad odstartoval vysokou výhrou doma nad Mladou Boleslaví. I zápas 19. kola dovedli Tygři do prodloužení, v Plzni dokonce získali bonusový bod. V pátečním kole ale Severočeši nestačili poměrem 1:4 na úřadující šampióny z Třince.

V průběhu reprezentační pauzy došlo k výměně obránců mezi Libercem a Hradcem Králové. Do kádru Východočechů zamířil kapitán slovenské reprezentace na posledním turnaji Mislav Rosandič, zatímco opačným směrem odcestoval důrazný Richard Nedomlel.

Liberec se může spolehnout na služby obránce Uvise Janise Balinskise, jenž překvapivě vede produktivitu týmu s patnácti kanadskými body na kontě. Až za ním jsou zkušení útočníci Michal Birner s Michaelem Frolíkem. Nejčastěji nasazovaným hráčem týmu je zmíněný Balinskis a ve statistice +/- si nejlépe vede se čtyřmi kladnými body Tomáš Filippi. Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi je Petr Kváča, který zasáhl už do patnácti duelů.

Soupiska Bílí Tygři Liberec

Brankáři: Daniel Král, Petr Kváča, Jakub Neužil.

Obránci: David Aubrecht, Uvis Janis Balinskis, Lukáš Derner, Jakub Dvořák, Michal Ivan, Petr Kolmann, T. J. Melancon, Richard Nedomlel, Jan Štibingr, Ondřej Vitásek.

Útočníci: Michal Birner, Michal Bulíř, Adam Dlouhý, Martin Faško-Rudáš, Tomáš Filippi, Oscar Flynn, Michael Frolík, Petr Jelínek, Adam Najman, Jan Ordoš, Jakub Rychlovský, Jan Šír, Jaroslav Vlach.

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Arena (7 500)
Poslední utkání: Prohra 1:4 s Třincem

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec

umístění v tabulce
47:39 – 33 bodů
skóre a body
54:52 – 25 bodů
Jan Káňa 13 b (8+5)
nejproduktivnější hráč