Zápas rozhodla produktivita, uznal po utkání Lukáš Klimek

Petr Luzar
O L O M O U C – Střelecký půst se podařilo prolomit. Kohouti se po dvouzápasové odmlce opět gólově prosadili po Nahodilově střele. Následovalo vyrovnání, které mohl na začátku závěrečného dějství ukončit útočník Lukáš Klimek. Dvaatřicetiletý forvard se po Tomečkově přihrávce ocitl před brankářem Vejmelkou, ale šance nakonec gólem neskončila. Kometa následně dvakrát udeřila, a odvezla si z Olomouce plný počet bodů po výhře 1:3.

Přesně 187 minut a 19 vteřin. Tak dlouho čekali Olomoučtí na vstřelený gól. Ale dočkali se. V polovině domácího utkání otevřel skóre proti bývalému týmu útočník Lukáš Nahodil. Brno sice vyrovnalo, ale nechybělo mnoho k tomu, aby se Hanáci dostali do vedení. Už po osmatřiceti vteřinách třetí části našel útočník Vojtěch Tomeček před brankou zcela volného Klimka. Rodák z Ostravy se pokusil zakončit mezi Vejmelkovy betony, ale brněnský gólman je stihl srazit k sobě. „V úvodu třetí třetiny jsem měl šanci hned v prvním střídání, ale neproměnil jsem ji. Netrefil jsem to úplně tak, jak jsem chtěl. Ta přihrávka byla poměrně dlouhá, takže bych řekl, že to Vejmelka celkem přečetl. Byl u puku rychle, moc místa tam nebylo. Kotouč jsem měl trefit nahoru, nebo brankáře trochu vytáhnout z branky a zakončit. V takových situacích to musím jednoznačně vyřešit lépe,“ nevymlouval se Klimek.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Za nedlouho se z protiúderu prosadili hosté, když zvyšovali stav na 1:2. Mora si přitom v zápase vytvořila více šancí, a to především v první třetině, kdy se nejednou schylovalo k vedení domácích. „O několik vteřin později naopak proměnili oni. Tohle byl jeden z rozhodujících okamžiků zápasu. Měli jsme jim gólově odskočit už v prvním dějství, kde jsme si vytvořili hodně příležitostí. Myslím si, že jsme tam měli více ze hry. Zápas ale rozhodla produktivita. Měli méně šancí, ale více gólů, a my přesně naopak,“ zhodnotil Klimek sobotní derby.

Zápas Olomouce s Kometou Brno se už tradičně hrál před bouřlivou kulisou, kdy oba kotle byly zaplněny. Celé utkání mělo hlučný doprovod. Zejména pak podpora domácích příznivců byla fantastická, když olomoucké hráče hlasitě hnali vpřed po celých 60 minut, a to i za nepříznivého stavu. „Atmosféra byla parádní. Hlavně pak naši fanoušci, i když nám to ke konci moc nešlo. Byli jsme v křeči, ale oni nás stále skvěle podporovali. Za to bychom jim chtěli opravdu moc poděkovat, že mají s námi trpělivost, a že nás ženou kupředu i v situacích, kdy se nedaří,“ vysekl Klimek poklonu domácím příznivcům za jejich vášeň k olomouckému hokeji.