Zápasy byly vyrovnané, chybělo malinko, mrzelo Jana Lukáše

Zuzana Spurná, Milan Sochor
P L Z E Ň – Všechno nebo nic. I tak se dá nazvat sedmý zápas play-off extraligy. Hanákům sice vstup do rozhodující bitvy nevyšel, pak ale našli druhý dech a Plzni začali znovu šlapat na paty. Kohouti dotahovali tříbrankové manko, poslední krůček ale udělat nestihli. Ve vyrovnané bitvě znovu čaroval i Jan Lukáš, který tentokrát naskočil do rozjetého vlaku. Ani jeho výborné výkony ale k výhře nestačily. Hanáci přesto ví, že se rozhodně nemají za co stydět. Plzni byli víc než vyrovnaným soupeřem.

Začátek sedmého zápasu na ledě Plzně nevyšel Kohoutům tak, jak si představovali a už po první půlminutě musel Konrád lovit puk ze sítě. Indiány rychlá branka nakopla a během dalších devíti minut přidali ještě dva přesné zásahy. Hanáky takový start utkání trochu zaskočil. „Asi to nějaký vliv mělo. Když to řeknu hloupě, myslím, že první gól padl po faulu, po podražení, které rozhodčí nepískl. To se ale stane a my jsme z toho po 30 sekundách inkasovali. Kdybychom ale bezgólový stav drželi delší dobu, myslím, že by to pro Plzeň bylo mnohem těžší,“ uvažoval Jan Lukáš.

Průběh první třetiny se pak odvíjel právě od nepovedeného začátku a tempo hry diktovala Plzeň, ve druhé části se ale Kohouti znovu nadechli a Plzni začali být velmi vyrovnaným soupeřem. „Mrzí to, že jsme to nedokázali obrátit, ale musím pochválit všechny za to, jak jsme za tím šli a nevzdali to. Že jsme bojovali v podstatě celých šedesát minut. Myslím, že za to si všichni zaslouží dík,“ chválil své spoluhráče.

Jan Lukáš nebyl v příliš příjemné situaci. Třetí gól indiánů totiž vyhnal Branislava Konráda z branky a mezi tři tyče se postavil právě Lukáš. Téměř šestadvacetiletý gólman tak naskočil do rozjetého vlaku, svou pozici ale viděl jinak. „Myslím, že to bylo trošičku jednodušší. Šel jsem tam a řekl si, že nemám co ztratit. Buď to vyjde, nebo ne. V podstatě to nevyšlo, prohráli jsme a dost to mrzí,“ řekl zklamaně olomoucký odchovanec.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Plzeň odcházela do kabiny po první třetině s pohodlným tříbrankovým vedením, v šatně Hanáků tak bylo pořádně dusno. To ale Kohoutům prospělo a na led se v prostřední části vrátil jiný tým. „Řekli jsme si, že nemáme co ztratit a že to ještě zkusíme a půjdeme minutu od minuty, protože 40 minut je dlouhá doba. Myslím, že jsme to vzali za dobrý konec, bohužel konec jsme ale nezvládli a nevyvíjeli jsme takový tlak, jaký jsme chtěli,“ přiznal.

Snaha olomouckého áčka se nejprve proměnila ve snižující branku na 3:1 po přesilovkové trefě Lukáše Nahodila, poté překvapil Frodla šťastnou střelou z vlastního pásma Jan Švrček. Hanáci tak znovu měli o co hrát, rozdíl ve skóre se totiž snížil na pouhý jeden gól. „Říkal jsem si, že bychom to mohli zkusit ještě v šesti a nějakým gólem to srovnat, ale Plzeň hrála poslední minuty dobře a k ničemu nás nepustila,“ vracel se k poslední dvacetiminutovce gólman, který se do Olomouce vrátil před začátkem sezóny.

Série mezi favorizovanou Plzní a Olomoucí překvapila mnohé. Podceňovaný tým se dokázal svému soupeři vyrovnat a po třetím utkání to byli právě Hanáci, kteří byli blíž postupu. V šestém zápase pak parádně odvrátili konec sezóny. Široká hokejová veřejnost tak pěje na adresu Kohoutů samou chválu. Olomoučtí se setkali s Plzní v play-off potřetí během tří let a ani tentokrát se nemají za co stydět. Ba naopak. „Myslím, že zápasy byly vyrovnané a chybělo malinko. Mohlo se to rozhodovat i jinde. Plzeň ale byla šťastnější,“ tvrdil Jan Lukáš.

Přesto, že Kohouty vyřazení bezprostředně po konci utkání hodně mrzelo, letošní sezónu znovu mohou hodnotit kladně. „Musím říct, že sezóna byla dobrá a určitým způsobem povedená. Přece jen jsme ale chtěli Plzeň porazit, což se nám nepovedlo. To teď mrzí, ale celkové hodnocení je rozhodně kladné,“ dodal brankář, který sbíral zkušenosti v české extralize, první lize, ale také mezinárodní EBEL a KHL.