Zasloužili jsme si aspoň bod, ale pořád se trápíme v koncovce, stěžoval si Ministr

Miroslav Fantal
H R A D E C K R Á L O V É - V rámci dvacátého kola vycestovali Olomoučtí na východ Čech, kde se utkali s výše postaveným Hradcem Králové. V souboji pátého se sedmým byli úspěšnější domácí, kteří tak po šedesáti minutách hry mohli slavit cenné tři body do tabulky za těsné vítězství 2:1. O jedinou branku Hanáků se v závěru druhé části postaral Milan Ministr.

Olomouckým vůbec nevyšel vstup do utkání. Už ve druhé minutě otevřel skóre Budínský, aby o několik minut později zvýšil náskok domácích Chmelíř. „Dostali jsme dva rychlé góly, což rozhodlo o osudu celého utkání. Snažili jsme se přidat další gól, jezdili jsme do plných, ale Hradec si to dobře hlídal, výborně bránil,“ shrnul utkání Milan Ministr.

Milan Ministr
Právě olomoucký útočník s číslem sedm byl jediným úspěšným střelcem Hanáků. „Před bránou byli tři hradečtí hráči a k tomu ještě jeden náš, puk jsem trefil do rožku. Gólman to nemohl vidět, takže v tom bylo i trošku štěstíčka,“ okomentoval situaci ze čtyřicáté minuty.

„Ale jeden gól je prostě málo. Snažili jsme se vyrovnat, ale nebyli jsme schopni vstřelit další branku. Nějaké šance jsme měli, ale trápíme se v koncovce,“ doplnil.

Právě střelecká produktivita trápí Hanáky už od začátku sezóny. Průměr vstřelených branek na zápas je tak srovnatelný například s předposlední Chrudimí. „Prohráli jsme si tak už spoustu zápasů, dnes to Hradci zase nevyšlo. Zasloužili jsme si aspoň bod, ale bohužel rozhodla naše bídná koncovka,“ povzdechl si nad současným problémem svého týmu.

Po utkání tak mohlo být pro Ministra alespoň malou útěchou, že byl vyhlášen nejlepším hráčem hostů. „Byl jsem sice vyhlášen nejlepším hráčem Olomouce, což bylo asi tím, že jsem dal gól, ale pokud prohrajete, tak to není ani malá náplast,“ konstatoval.

Šanci na reparát dostanou Ministrovi Hanáci už ve středu, to v domácím prostředí hostí dvanácté Vrchlabí a fanoušci budou po více než měsíčním domácím tříbodovém půstu očekávat vítězství.