Zbořil zavelel k obratu a pak dal vítězný gól: Neměli jsme co ztratit, věděl

Ondřej Kubát
H A V L Í Č K Ů V B R O D - Ve čtvrtfinálové sérii prohrávali 0:3 a po druhé části čtvrtého zápasu 0:2. Snad jen blázen by si na ně vsadil. Olomoučtí bojovníci to však dokázali. Našli v sobě silnou vůli a otočili skóre duelu ve svůj prospěch. „Bylo to opravdu drama,“ komentoval utkání už klidný Tomáš Zbořil na dálničním odpočívadle.

Na hráčích Mory bylo po závěrečném hvizdu poznat, že jim spadl kámen ze srdce. Odvrátili blamáž a dokázali sérii proti Rebelům natáhnout minimálně do soboty. Ale fanoušci Kohoutů, kteří závěr duelu sledovali, zestárli minimálně o deset let. Takové to bylo drama. „Se šťastným koncem, zaplaťpánbůh,“ dodal Zbořil.

⇒ Tomáš Zbořil byl strůjcem vítězství

Právě útočník, který nosí sedmadvacítku na svých zádech, byl hlavním strůjcem obratu. Vždyť vstřelil dva góly. „A oba byly důležité,“ věděl.

Při tom prvním dorážel ránu Šedivého „To jsem měl štěstí, střílel jsem odražený puk od gólmana. Kotouč skákal a já jsem ho vší silou tlačil do sítě. Naštěstí jsem se trefil,“ oddechl si.

A druhý, vítězný na 3:2? „Ten se povedl,“ usmíval se. Zbořil totiž nebyl zbrklý, počkal si a zakončil po kličce gólmanovi. „Hlavně jsem se podíval. Nevěděl jsem totiž, jestli na mě jede bek, nebo jestli mám místo. Naznačil jsem tedy střelu, Suchan hodně vyjíždí, dopředu jsem ale věděl, že tu kličku udělám,“ podotkl.

Chtělo to ale trpělivost, navíc v tak vypjatém momentě. „Dá se to tak říct,“ rozesmál se na dálničním odpočívadle u Velkého Meziříčí, kde rozhovor probíhal.

Brzdila nás oslabení

Kaňkou na zápase byla častá vyloučení. Mora se tak musela hodně bránit, dvě minuty hrála dokonce ve třech, v poslední části vyfasoval Tesařík pětiminutový trest, ale především díky skvělému Pruskovi to zvládla. „Některé fauly byly opravdu zbytečné. Možná to plynulo z přemotivovanosti. Za každou cenu jsme chtěli vyhrát,“ vysvětloval Zbořil.

A co se dělo v kabině před třetí částí, ve které Kohouti zabrali a otočili výsledek? „V tu chvíli jsme si říkali, že už nemáme co ztratit. Jednou nohou jsme už byli na konci sezóny, takže nebylo co řešit,“ prozradil sedmadvacetiletý hokejista.

Trenérské duo Fiala – Tomajko navíc udělalo ve složení útoků další změny. Ke Zbořilovi se po dlouhé době vrátil Ministr a Pekr. Druhá formace tak hrála jako v úvodu sezóny. „Potom jsem se ale zranil a dlouho jsem nehrál. Teď to vrátil trenér zpátky a vyšlo to. S Minim (Milanem Ministrem) si vyhovíme,“ nechal se slyšet.

Už v sobotu tak čeká na Hanáky páté utkání série. A znovu půjde o hodně. „Každý zápas je pro nás důležitý, nemůžeme si dovolit prohrát.“ Hráči by navíc potřebovali podporu z tribun. „Fanoušci člověka víc vyburcují a ženou ho dopředu,“ uvedl Zbořil.

Snad tedy fanoušci na svůj tým nezanevřeli a věří mu dál. Ještě není konec, Mora stále žije! Pátý duel se hraje v sobotu od 17:00 na olomouckém zimním stadionu.