Zbraně ještě neskládáme! rozhodně tvrdí Matěj Pekr

Martin Vavruša, Matěj Langer
P L Z E Ň – Do druhého čtvrtfinálového zápasu naskočila Olomouc lépe a po pěti minutách se ujala vedení, domácí ale zápas otočili a Kohouti se zmohli pouze na kontaktní branku v závěru zápasu. Plzeň vzápětí opět pojistila své vedení gólem do prázdné brány a raduje se z druhého vítězství. Také tentokrát byla Olomouc střelecky aktivnějším týmem, puk letěl na brankáře domácích pětatřicetkrát, stačilo to však pouze na dva góly. „To jsou takové střely, nestřely. Plzeň byla důraznější před bránou a to rozhodlo,“ vysvětluje Matěj Pekr.

Úvod zápasu Olomouci vyšel a po necelých pěti minutách prostřelil Machovského Rác, to však byla na dlouhou dobu jediná branka Kohoutů, zatímco domácí se v prvních čtyřiceti minutách prosadili hned třikrát. Nic na tom nezměnily ani čtyři početní výhody Hanáků ve druhé třetině, včetně půlminutové přesilovky pět na tři. „Početní výhoda, to je pro nás spíš za trest. Musíme na nich zapracovat. V play-off se všeobecně ví, že přesilovky rozhodují, nám se při nich ale nedaří,“ přiznává olomoucká devětašedesátka.

Nic nepomáhá ani skutečnost, že Olomouc svého soupeře v obou utkáních výrazně přestřílela. „To jsou takové nijaké střely. Oni byli důraznější před bránou a to rozhodlo,“ hledá příčinu porážky hráč, jenž hájí olomoucké barvy již šestou sezonu.

Až v samotném závěru zápasu dokázali olomoučtí zužitkovat výhodu jednoho muže na hřišti navíc, když odvolali brankáře Konráda a při hře v šesti se prosadil Tomáš Houdek. „Bylo to nahození od beka a před brankářem stáli dva hráči, takže neviděl,“ popisuje situaci u druhého gólu Matěj Pekr. „Možná kdybychom si stoupli ve dvou nebo třech hráčích před bránu a zakryli mu výhled, tak by tam i včera něco spadlo.“

Bezpochyby nejvýraznější osobou v kádru soupeře je dvaatřicetiletý Ryan Hollweg, který na sebe poutá pozornost ostrými zákroky často i za hranicí pravidel. Svědčí o tom také devatenáct hitů, které si Američan připsal na konto jen v prvních dvou zápasech. „Je velmi důrazný. Některé zákroky jsou hraniční, puk už je dávno někde jinde a on to přesto dohraje. Ale my se vzájemně varujeme a jsme na to většinou připraveni,“ popisuje Pekr, jak se s nepříjemným soupeřem chtějí vypořádat.

Po dvoudenní pauze se série přesune do domácího prostředí, kde Kohouty požene nepochybně vyprodaná plecharéna. „Chceme vyhrát oba zápasy a vrátit sérii do Plzně. Určitě ještě neskládáme zbraně. Věřím, že oba zápasy zvládneme, mimo jiné i díky fanouškům. Také do Plzně nás přijela podpořit spousta lidí a doma nás požene vyprodaný stadion. Série se ještě vrátí do Čech,“ prohlašuje sebevědomě olomoucký útočník.

Odpočívat před dalšími zápasy ale hráči rozhodně nebudou. „Podíváme se na záznam a zítra na tréninku si řekneme, na čem je potřeba zapracovat. Tím budou samozřejmě i přesilovky a důraz před bránou,“ tuší Matěj Pekr.