Zbytěčně jsme ztratili bod, šancí jsme měli dost, mrzí Petra Kafku

Tomáš Pavlica, Zdena Bobková
M L. B O L E S L A V – První body v letošní sezóně si Kohouti odvážejí z boleslavského ledu. Po remíze v základní části urvali v nájezdech bod navíc. I tentokrát se však Olomoučtí trápili v koncovce. Několik šancí měl i Petr Kafka. "Nedaří se mi mé příležitosti dotáhnout," litoval Kafka, který si připsal jednu asistenci.

Kohouti si připisují první dva body do extraligové tabulky. Po prohrách na Spartě a s Hradcem tak přichází částečná úleva. Podle olomouckého křídla Petra Kafky si Kohouti v zápase s Boleslaví zasloužili body tři. „Já si myslím, že jsme byli aktivnější v zápase, měli jsme více ze hry. Bohužel, ten bod, co jsme ztratili, beru na sebe. Měl jsem hodně šancí dát gól, ale bohužel se mi nedaří koncovku dotáhnout,“ lituje svých zakončení Kafka.

⇒ Útočník Petr Kafka

V první třetině olomoučtí hokejisté měli několik šancí hlavně z protiútoků. Kohoutům tak vyšla naplánovaná taktika. „Čekali jsme na chyby a jezdili jsme do protiútoků. My určitě nepřijedeme lítat po ledě, když jsme byli pět hodin v autobuse. Počkali jsme si a těch šancí v první třetině jsme měli víc. Kdyby to bylo po první třetině pro nás 3:0 nebo 3:1 tak by se tomu určitě nemohl nikdo divit,“ myslí si Kafka, který si připsal bod za asistenci.

Olomoucké hokejisty opět trápila koncovka. Stejně jako s Hradcem se v zápase do šancí dostávali, nebyli schopni však procpat puk za boleslavského Ritticha. Nevyužili ani tlak v několika přesilovkách. „Boleslav jsme v přesilovce mleli, ale bohužel jsme změnili formace a nestihli jsme si pořádně říct, jak to přesně budeme hrát a měli jsme tam trošku zmatky. Ale já věřím tomu, že my na tom teď zapracujeme. Ten zápas byl z naší strany dobrý a příště šance proměníme,“ doufá hráč, který v minulosti působil i v dresu dnešního soupeře.

Gólu inkasovaného na konci třetí třetiny Kohouti litují. „Měli jsme vyloženější šance než Boleslav a měli jsme o gól, o dva vyhrát a nikdo by se tomu nedivil. S veškerou úctou k soupeři jsme dnes měli prostě vyhrát a bod jsme ztratili,“ míní hráč s číslem 66.

Na nájezdy si však hosté z Olomouce věřili i díky tomu, že se jim vedlo v nájezdech i v přípravě. Naopak Boleslavští od dubna loňského roku v nájezdech neuspěli. „To jsme nevěděli. Nám se na nájezdy dařilo i v přípravě, věřili jsme si a máme výborného gólmana na nájezdy, takže jsme věděli, že to vyhrajeme,“ sebevědomě konstatuje Petr Kafka.

Optimisticky Kafka vyhlíží i do dalších zápasů. „Zaplaťpánbůh za výhru, nálada se zlepšila, za dva body jsme rádi. Dnes jsme makali, kluci tam padali v oslabení po hlavách, takže s tímhle přístupem se můžeme dostat do play-off a potom se může stát cokoli,“ vyhlíží dále olomoucké křídlo Petr Kafka.