Zklamaný Martin Vyrůbalík: Těžko se to hodnotí

Ondřej Kubát
H A V L Í Č K Ů V B R O D - Tak takhle to být nemělo. Olomoučtí hokejisté se dlouho těšili a připravovali na play-off, celou sezónu bojovali o přímý postup do čtvrtfinále a nyní, ještě než se vyřazovací boje pořádně rozjely, jsou na pokraji vyřazení. Rebelové z Havlíčkova Brodu totiž vyhráli i potřetí, znovu těsně o jediný gól, a už ve středu mohou v domácím prostředí slavit postup.

Mora cestovala na Vysočinu s jedinýmcílem. Chtěla vyhrát oba venkovní zápasy a za stavu 2:2 se vrátit na domácí zimní stadion. Jenomže se jí to nepovede. Ve třetím čtvrtfinále si vstřelila půl minuty před závěrečnou sirénou vlastní gól a prohrála těsně 2:3.

⇒ Martin Vyrůbalík

„Začali jsme dobře, ale od nějaké desáté jedenácté minuty to šlo celé dolů. Hráli jsme bez nápadů, nevytvořili jsme si moc šancí, byli jsme hodně vylučovaní, kazili jsme přihrávky,“ nevymlouval se obránce Martin Vyrůbalík.

Havlíčkův Brod byl ve druhé a třetí části lepší a trpělivou hrou si došel pro klíčové vítězství. „Docela jsme si o to i koledovali. Výsledkem bylo, že jsme si dali půl minuty před koncem vlastní gól,“ zlobil se Vyrůbalík.

Po úvodních devíti minutách to však vůbec nevypadalo špatně. Hanáci vedli o dvě branky. Jenomže vzápětí darovali soupeři gól, skoro jako vánoční dárek pod stromeček. A Endál nabídkou nepohrdl. „To se stane, ten gól zápas neovlivnil. Stalo se ale něco jiného, přestali jsme prostě hrát a řešili jsme některé věci chaoticky. Je to neuvěřitelné,“ soukal ze sebe třicetiletý hokejista.

„Snažili jsme sami sebe burcovat. I po té nepovedené druhé třetině šance žila, bylo to 2:2. Ale v té třetí třetině… nevím, nevím prostě, jak to popsat...“

Z 0:3 na 4:3? To ještě nikdo nedokázal

Vyrůbalík byl právě oním hokejistou, který otevřel skóre duelu. V sedmé minutě využil přesilovou hru a vlil optimismus do žil zhruba padesátky nejvěrnějších olomouckých fanoušků, kteří do Havlíčkova Brodu zavítali. „Kluci si rychle přihráli a Radim Kucharczyk mi posílal puk z rohu. Najel jsem si do volného prostoru a propadlo to do sítě. Bohužel to k ničemu teď už není,“ popisoval.

Trenéři Fiala s Tomajkem zkoušeli vše možné, oproti předchozím dvěma duelům pozměnili i složení jednotlivých formací, do sestavy se navíc zařadil vítkovický Roman Szturc. „Jeden nebo dva hráči to nevytrhnou. Zapadli jsme do toho všichni,“ smutnil Vyrůbalík.

Mora tak prohrává v sérii už 0:3. A otočit stav na 4:3? To zní jako holý nesmysl, to se ještě nikomu nepodařilo. „Bylo by to pěkné, kdybychom byli první. Samozřejmě to nevzdáváme. Musíme ze sebe shodit nervozitu a jít do toho po hlavě,“ myslí na čtvrtý zápas olomoucký elitní obránce.

Hráči se po krátké regeneraci ubytovali v havlíčkobrodském hotelu Slunce. „Důležitý bude spánek, odpočinek, krátká regenerace a jdeme do toho,“. Ve středu je budíček naplánován na 7:45, od 9:45 je pak na programu půlhodinové rozbruslení a zápas startuje v Kotlině opět v 17:30. Teď, anebo nikdy!