Zlom přišel za stavu 2:0, zhodnotil klíčovou fázi utkání s Vervou Aleš Jergl

Jan Meichsner
Hanáci dokázali na ledě severočeské Vervy přerušit sérii neúspěšných utkání bez plného bodového zisku a odvážejí si s sebou do Olomouce všechny tři body. Jednou z klíčových postav celého utkání byl Aleš Jergl. Ten totiž otevřel skóre utkání za nerozhodného stavu ve druhé třetině a nasměroval svůj celek k veledůležité výhře 4:1. Kohouti proti Litvínovu, i díky jeho trefě, dokázali podruhé v sezóně zvítězit.

„Je podle mě rozhodně dobře, že jsme dokázali vyhrát. Klíčem k výhře bylo to, že se nám podařilo udržet si dostatečný brankový odstup. Myslím si, že jak my, tak i trenéři můžeme být dneska s předvedeným výkonem na ledě spokojení.“ Zhodnotil střelec úvodního olomouckého gólu předvedenou hru. Jeho úvodní branka pak nasměrovala Hanáky ke třem bodům. „Gól se mi podařilo dát v přesilovce a zrodilo se to tak, že jsem to dal na Škůrka na modrou a pak už jenom ťukačka - ke mně se to více méně jen odrazilo. Poslal jsem kotouč do prázdné branky, stačilo mi vlastně puk jen jednoduše trefit.“

Na konci druhé třetiny následoval druhý gól, o který se po úniku postaral Jan Knotek. Ten moment byl dle hodnocení čtyřiadvacetiletého forwarda Kohoutů klíčový. „Zlomová část utkání rozhodně přišla ve druhé třetině, když se nám podařilo Litvínovu odskočit na rozdíl dvou vstřelených branek. V té chvíli se zápas zlomil a začal se přiklánět na naši stranu. Oni už potom jenom velmi těžko dotahovali. Za stavu 3:0 z našeho pohledu už to pro soupeře bylo hodně náročné.“

⇒ Útočník Aleš Jergl

Aleš Jergl se před zápasem musel popasovat s přesunem do první formace, který ale nakonec zvládl na jedničku. „Osobně jsem přesun do první formace nijak zvláštně nevnímal, v přesilovkách totiž s Kňotasem a Ostřížem nastupuju normálně. (Jan Knotek a David Ostřížek pozn. redakce). Nebylo to pro mě nic jiného nebo nového. Trenéři nás přesunuli na základě toho, jak si sedíme v přesilovce. Prostě nás zkusili dát do prvního útoku a vyšlo to dokonale.“

Olomoucký odchovanec také v pozápasových ohlasech přiblížil, jak Hanáci cestují ze vzdálených extraligových destinací, kterými Litvínov bezesporu je a řadí se v olomoucké mapě výjezdů k těm nejvzdálenějším„Takhle dlouhé cesty jako třeba právě teď z Litvínova si většinou krátíme nějakým filmem, rozebíráme s klukama zápas a celkově ta cesta rychle uteče, když jste unavení a snažíte se relaxovat, odpočívat.“