Znovu doma! Kohouti na svém ledě přivítají zlínské Berany!

Martin Vavruša
O L O M O U C – Příprava se pozvolna chýlí ke svému konci a Hanáky čeká předposlední domácí vystoupení! Ve čtvrtek od 17 hodin na svém ledě přivítají zlínské Berany, se kterými už se jednou střetli. V zápase, kde prohrávali o dvě branky se kohoutům podařil fantastický obrat v posledních deseti minutách a nakonec zvítězili v prodloužení. Podaří se jim ševce porazit i napodruhé? Přijďte se o tom přesvědčit do plecharény!

Hanáci hráli poslední zápas naposledy před týdnem, kdy zavítali na led třineckých Ocelářů. V utkání se jim podařilo vytvořit si dvougólový náskok, přesto se nakonec z vítězství radovali až v prodloužení. „Byl to druhý z těch nejkvalitnějších týmů, co jsme proti nim hráli. Chronologicky druhý. A to utkání mělo vysoké tempo, velké nasazení. Bylo to ale úplně diametrálně odlišné od zápasu v Brně. V Třinci to bylo vyrovnané, chvílemi jsme byli lepší my, chvílemi oni. V Brně se nám to nepovedlo, tak jsme se tomu teď snažili vyvarovat a přistoupili jsme k tomu o poznání lépe. Jsme rádi, že jsme nakonec vyhráli,“ těšilo Petra Koloucha.

Ten se do utkání zapsal asistencí na vítězný gól Petra Strapáče, když svého kolegu z útoku vyslal do samostatného úniku. Nechybělo přitom mnoho, aby ujížděl na branku se Strapáčem i on. „Už jsem byl pořádně unavený z toho střídání, takže už jsem neměl síly, abych jel s ním. Kluci ze střídačky mi taky říkali, že to vypadalo, že pojedeme sami dva, ale už jsem mu to přenechal a naštěstí se toho zhostil parádně a dal vítězný gól,“ smál se sedmadvacetiletý útočník.

Jako další soupeř čekají olomouc zlínští Berani, se kterými už Hanáci v přípravě jedno utkání odehráli. „Co od nich čekat? Bude to ten klasický Zlín. Těžké utkání, budeme muset hodně bruslit, bude to takové ubojované a rozhodovat budou maličkosti. Ale myslím si, že teď jsme dobře potrénovali, měli jsme volno, takže doufám, že to na tom ledě prodáme, budeme mít hodně sil a ten zápas vyhrajeme,“ burcovala před čtvrtečním utkáním olomoucká jedenaosmdesátka!

To nejdůležitější o soupeři:

Zlín se v posledních letech každoročně potácí někde na hraně předkola a bojů o udržení a výjimkou nebyl ani loňský ročník, kdy Berani zakončili základní část na devátém místě. V předkole play-off tak narazili na Mladou Boleslav, se kterou doufali, že konečně prolomí brány čtvrtfinále, nicméně bruslařský klub prokázal svou houževnatost a udolal ševce 3:2 na zápasy. Zlín se tak musel rozloučit se sezónou už v předkole.

Ve vzájemných zápasech se dařilo více Olomouci, která sice na úvod ve Zlíně nedokázala vstřelit ani branku, ve zbylých třech utkáních už si ale pohlídala všechny tři body. Na výborné výkony Hanáci navázali i letos v přípravě, když ve Zlíně otočili nepříznivý stav a radovali se z vítězství 3:2 v prodloužení.

Hlavní trenér: Antonín Stavjaňa
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7000)
Poslední utkání: Prohra s Kometou 1:2

Srovnání loňské sezony:

HC Olomouc PSG Berani Zlín
85 (6.) Body (umístění) 77 (9.)
Zbyněk Irgl (22+8) Nejproduktivnější hráč Jiří Ondráček (12+24)
Zbyněk Irgl (22) Nejlepší střelec Tomáš Fořt (17)
Jan Lukáš (92,32%)
Branislav Konrád (91,16%)