Zpátky do akce! Kohouti se chystají na další zápas, tentokrát jedou do Zlína

Daniel Fekets
O L O M O U C - Necelé dva týdny svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka netrpělivě čekají na soutěžní zápas. Dočkají se ho už v pátek 19. 11. 2021. Poprvé v sezóně pojedou bojovat na Zimní stadion Luďka Čajky, kde úvodní buly utkání padne v 17:30.

Řekl před zápasem: Tomáš Dujsík

Poslední duel před reprezentační přestávkou odehráli Hanáci na ledě Liberce. Především díky skvělé druhé třetině Severočechy přemohli poměrem 6:4. „Takový výsledek samozřejmě potěšil. Ukázali jsme, že občas umíme i dávat góly. (usmívá se) Lehce negativní bylo, že jsme obdrželi čtyři branky, ale naštěstí jsme tři body brali my. Bylo to velmi důležité vítězství před pauzou,“ hodnotil obránce Tomáš Dujsík.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Čerstvě devětadvacetiletý zadák byl rád i za tři využité přesilovky. „Jednoznačně velká vzpruha. Během pauzy jsme na nich samozřejmě pracovali více, takže snad si podobnou úspěšnost přeneseme do dalších zápasů,“ přeje si.

Tomáš Dujsík nastupuje už delší dobu v obranném páru s Daliborem Řezníčkem. Jak jejich spolupráci hodnotí? „Ze začátku jsme se trošku hledali, ale teď je to lepší a lepší. Jde to nahoru, poněvadž spolu hrajeme už dlouho. Myslím si, že si sedíme.“

Slovo padlo i na program posledních dnů. Brněnský rodák přiznal, že po krátkém volnu přišlo i pár tvrdších tréninků. „Občas jsme trénovali i dvoufázově. Myslím si ale, že jsme se připravili dobře. Nyní jsme natěšení na další utkání,“ říká.

Naposledy hráli Hanáci ve Zlíně v prosinci minulého roku. Tehdy se mohli radovat z výhry 4:1. I přes rozdílné tabulkové postavení obou týmů olomoučtí hokejisté moc dobře ví, že je na ledě Beranů nic lehkého nečeká. „Dokonce bych i řekl, že to bude jeden z těch těžších zápasů. Zlín je poslední, bojuje o všechno, ale to se dá vlastně říct o všech týmech. Složitější to bude i tím, že se tam pár hráčů protočilo, tudíž se nemůžeme tolik spoléhat na sledování posledních zlínských duelů. Musíme být stoprocentně koncentrováni,“ uzavřel Dujsík.

To nejdůležitější o soupeři

Zlínští hokejisté se ocitají v kritické situaci. Patnáctý tým letošního ročníku Tipsport extraligy automaticky sestupuje, což v současné chvíli musí brát na zřetel především Berani. Ti uhráli ve dvaadvaceti zápasech pouhých 8 bodů. Na barážovou čtrnáctou pozici, na které momentálně pobývá Kladno, ztrácí už 13 bodů.

Úplný úvod ročníku Zlín zas tak hrozivý neměl, neboť v prvních šesti zápasech uhrál alespoň 4 body. Po následných porážkách s Karlovými Vary a Kladnem přišla na řadu výměna trenéra. Roberta Svobodu nahradil Luboš Jenáček, kterého o pár dnů později doplnil Luboš Rob. Bývalý vynikající obránce Martin Hamrlík na zlínské lavičce v roli asistenta zůstal.

Ševci hned poté sedmkrát v řadě nebodovali, což alespoň mírně odčinili domácím vítězstvím 5:3 nad Kometou. Od té doby ale prohráli dalších šest klání. Před reprezentační přestávkou nestačili na Kladno poměrem 1:5.

V průběhu Tipsport extraligy se kádr Moravanů značně proměnil. Tomáš Mikúš a Peter Trška, dva nejproduktivnější hráči týmu, si našli nové angažmá. Zlín však ohlásil i posily. Obranu postupem času vyztužili Robert Černý z Přerova, Tomáš Hanousek z Karlových Varů a Roberts Mamčics, jenž naposledy oblékal dres Rigy v KHL. Útočné řady se rozrostly o Oscara Flynna a Adama Zbořila, kteří přišli výměnou z Mladé Boleslavi za kapitána Tomáše Fořta. Z Havířova dorazil i bývalý hráč Vítkovic či Třince Radek Veselý. Nejnovější akvizicí žlutomodrých je lotyšský forvard Patriks Zabusovs.

První vzájemné utkání mezi Olomoucí a Zlínem dopadlo lépe pro Hanáky. Ti na domácím kluzišti dokázali uspět 4:2 po brankách Lukáše Kucsery, Dalibora Řezníčka, Jana Knotka a Jiřího Ondruška.

Hlavní trenér: Luboš Jenáček
Hala (kapacita): Stadion Luďka Čajky (7 000 diváků)
Poslední utkání: Prohra 1:5 s Kladnem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
PSG Berani Zlín – HC Olomouc

umístění v tabulce
37:78 – 8 bodů
skóre a body
48:50 – 33 bodů
Bedřich Köhler 7 b (5+2)
Antonín Honejsek 7 b (3+4)