Zpátky z oblak na zem, Kometa nám dala lekci, uznal Petr Strapáč

Johan Čáp, Jan Meichsner
B R N O – Moravské derby mezi Brnem a Olomoucí nabízí i za normálních okolností parádní zážitek. Ale teď přibyl extrémní nádech pikantnosti. Minimálně do té doby, když bude na lavičce Komety stát Petr Fiala. Muž, který spojil s Hanou velkou část trenérské kariéry. První bitvu – ještě nesoutěžní – vyhrál, když Brno zdolalo kohouty na svém ledě 2:0. „Nebyl to od nás lehkovážný výkon, často ale dost naivní,“ komentoval prohru Olomouce útočník Petr Strapáč.

Olomouc sice měla z přípravy dvě výhry ze tří zápasů, navíc zvládla nastřílet nadstadardních 13 branek. Avšak porovnání se soupeřem stejné váhové kategorie, tedy účastníkem Tipsport extraligy, jí stále scházelo. A mít první porovnání zrovna se soupeřem kalibru Komety, to byl hodně ostrý test. „Nic proti Jihlavě, Trenčínu nebo Kokšetau, ale zápas proti Kometě byl už na úplně jiné úrovní než předchozí přípravná utkání,“ uznal i Petr Strapáč, který v moravském derby nastupoval ve čtvrtém útoku s Petrem Kolouchem a Matějem Kořenkem.

Hned od úvodu zápasu se síla Brňanů potvrdila, když se právě oni ujali iniciativy. „Začátek od nás nebyl vůbec dobrý. První třetinu si s námi Kometa dělala prakticky, co chtěla. Byli jsme všude o dva kroky později. Častokrát si nahráli puk do jízdy a my jsme se jen propadali, jak jsme nestíhali,“ kroutil hlavou Strapáč. Hanáci navíc v prvním venkovním duelu letošní přípravy inkasovali první direkt už v osmé minutě, kdy využil brněnský Mueller přesilovku, posléze navíc Konráda prostřelil i Kucsera. „A to ještě 0:2 byl paradoxně hodně přívětivý stav po takovém průběhu první třetiny,“ musel uznat Petr Strapáč.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Olomouc se nicméně vzmohla, od druhé třetiny se její hra rapidně zlepšovala. „V kabině jsme si řekli, že s podobným přístupem bychom dostali pěkný klepec. Že to dál takto nepůjde,“ vysvětlil Strapáč původ proměny hanáckého výkonu, který se projevil zlepšeným pohybem i efektivitou. „Ale nic jsme z toho nevytěžili, nepřidali jsme žádný gól. Třetí třetinu si už Kometa prakticky pohlídala, neměli jsme prakticky ani žádnou větší gólovku,“ líčil.

Prohra 0:2 byla druhou prohrou Hanáků v letošní přípravě. Její příčiny? „Nemyslím, že bychom k tomu přistoupili úplně lehkovážně. Věděli jsme, že Kometa má kvalitní mančaft. Ale nepřivykli jsme si na začátku na jejich tempo. Až od půlky zápasu jsme byli trošku rovnocenějším soupeřem,“ zkoušel hledat odpověď Petr Strapáč.

V porážce ale našel i kus pozitivna. „Trošku jsme si po prvních třech zápasech mysleli, jak nám to jde. Kometa nám dala lekci, vrátila nás zpátky z oblaků, kde jsme létali. Častokrát jsme byli dost naivní.“

Příprava Hanáků bude pokračovat po víkendu, v úterý jedou kohouti do Zlína, hned ve čtvrtek zase na půdu úřadujícího mistra Třince. „Určitě si výkon proti Brnu zanalyzujeme, ať víme, na čem ještě zapracovat,“ slíbil s výhledem právě na tyto zápasy křídelník Petr Strapáč.