Kotvanova trefa z pětatřicáté minuty byla jeho vůbec první v Olomouci. Ani v základní části se vysoký obránce neprosadil. "Už jsem na tu branku čekal, jsem rád, že přišla zrovna v play-off. Pozitivní je, že můj gól týmu pomohl k důležitému vítězství," radoval se.

⇒ Oldrich Kotvan

"Nahodil jsem puk vrchem, Vošvrda se ho pokoušel chytit do lapačky, ale netrefil se, takže kotouč ho přeskočil a dostal se za brankovou čáru," popisoval Kotvan svou trefu.

Hanáci měli s Benátkami hodně práce a o vítězství se museli doslova prát. "Byl to těžký zápas, v posledních dvou minutách druhé třetiny jsme trochu povolili, ale následně jsme zabrali. Myslím si, že to bylo bojovnější utkání než ta první dvě doma," srovnával, přestože v pondělí a v úterý seděl kvůli zranění jen na tribuně.

"Předchozí dva zápasy se mi zdály hokejovější, v Benátkách jsme museli víc bojovat. Naštěstí jsme to zvádli," pochvaloval si.

Poté, co se právě jednadvacetiletý bek gólově prosadil, vedla Olomouc už 2:0 a zdálo se, že v pohodě dokráčí k výhře. Opak byl ale pravdou. Svěřenci Milana Černého zabrali a dokázali srovnat. "Byla to pro nás trochu facka, naštěstí jsme se z toho dostali," přiznal Kotvan.

Kucharczyk v poslední periodě vsítil třetí branku, jen o několik momentů později však gólman Kašík musel čelit trestnému střílení. Sudí Florian s Würtherlem ho odpískali za sporné zalehnutí kotouče. "Myslím si, že rozhodčí trochu soupeři pomohli. Ten nájezd se mi nezdál," vrátil se k vyhrocené situaci Kotvan.

Libor Kašík však Hanáky podržel, čímž korunoval svůj dobrý výkon. "Chytal výborně, moc mu děkujeme a vděčíme za výhru," pochválil olomoucký bek kolegu z klece.

"Chceme v Benátkách vyhrát oba duely. Jedno vítězství už máme, v sobotu snad získáme i to druhé," přeje si. A Moře k tomu jistě dopomohou i skvělí fanoušci.

Čtvrtý zápas je na programu v sobotu od 17 hodin opět u řeky Jizery.