Report ze zápasu KAD vs. OLO (5:4)

SK Kadaň

logo

5:4p

(0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)

logo

HC Olomouc

Hosté sice byli favorité, do zápasu však lépe vstoupili domácí. I díky brzké přesilové hře, ve které měl blízko k brance Gajovský, odkrytou klec však netrefil. V 8. minutě se po individuální akci uvolnil Mainer, s jeho střelou si však Vošvrda poradil. Hosté vážněji ohrozili Strmeně až v přesilové hře, když od modré pálil Jaroměřský. Domácí brankář v čas zareagoval. O chvíli později však neudržel střelu Drtila od modré, k puku se dostal Jan Knotek a zblízka nedal domácímu brankáři šanci.

Hosty branka nabudila a ti se hnali do dalších šancí. Domácí obrana v čele se Strmeněm však odváděla dobrou práci. V 15. minutě se hosté dočkali druhé branky, ta však nemohla být uznána pro úmyslné kopnutí kotouče do branky. Tři minuty před koncem se před brankou objevil Herman, ale Strmeň si s jeho pokusem doprostřed branky poradil. Domácí se v závěru třetiny pokoušeli o vyrovnání, ale hostující obrana nepovolila žádné vážnější ohrožení branky.

Vstup do druhé části patřil kadaňským. Ve velké šanci se ocitl Chrpa, ale přečíslení tří proti dvěma zakončil nepřesnou střelou. Pár minut po začátku druhé dvacetiminutovky dostali výhodu přesilové hry 5 proti 3 dlouhou 50 sekund. V samotném závěru přesilové hry trefil Gajovský tyč. Ovšem po skončení dvojnásobné výhody našel Chlouba přesnou přihrávkou znovu Nikolu Gajovského a ten napodruhé trefil odkrytou branku.

Téměř v polovině prostřední části se k odraženému puku dostal Mainer, hostující obrana ho včas pokryla, a tak vyslal jen slabou střelu. Ovšem o minutu později se domácí dočkali otočení skóre. Nikola Gajovský přesnou ranou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci.

Domácí byli aktivnějším celkem, hosté ovšem hrozili nebezpečnými úniky. Kucharczykův pokus však skončil na vyrážečce domácího brankáře. Hosté se dostali před branku až díky přesilové hře. V té sice Strmeň předvedl několik dobrých zákroků, na přesnou střelu Jakuba Hermana byl však krátký. A dvě minuty před koncem se obratu dočkali i hosté. Vodného střela od modré byla tečována Markem Růžičkou a Strmeň nedokázal včas zareagovat. Domácí v závěru třetiny operovali v hostujícím pásmu, ale pokus o střelu přerušil závěrečný hvizd.

Domácí vstoupili do poslední části aktivně, ale hostující obrana je nepouštěla ke střele. Ve 43. minutě se po zaváhání hostujícího brankáře dostal k puku Chrpa, ale minul branku. O dvě minuty později dostal přesnou nahrávku na modrou Nikola Gajovský přesnou střelou zkompletoval hattrick.

O chvíli později mohl další branku přidat Szakal, ale jeho střela skončila na betonu Vošvrdy. Hosté se postupem času začali vracet do zápasu, ale větší tlak si žádný z týmů nepřipravil. Když tu náhle v polovině třetiny přišel gól z hole Radima Kucharczyka, který vrátil vedení na stranu hostí.

Domácí mohli vyrovnat 5 minut před koncem, ale Gajovský samostatný únik zakončil střelou vedle branky. Domácí se nadále tlačili před Vošvrdovu branku, ten však podržel svůj tým. Na druhé straně mohli hosté přidat pátou branku, nejdříve Kindl ztroskotal na Strmeňovi, poté domácí brankář zalehl puk před dotírajícími útočníky. V závěru zápasu domácí zkusili hru v šesti hráčích v poli. A ta se jim vyplatila. Roman Prošek nabyl na modré čáře a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně hostujícího brankáře a nasměroval tak zápas do prodloužení.

V první šanci prodloužení se ocitl Hromas, který se dokázal prosmýknout mezi čtyřmi protihráči, ale k zakončení se nedostal. Půl minuty před koncem prodloužení se k puku dostal Trefný, přesnou nahrávkou našel volného Karla Tona, který střelou do odkryté branky rozhodl o zisku plusového bodu navíc.

OHLASY

Miroslav Buchal (SK Kadaň): Řekl bych, že je to vydřené vítězství. Kluci neskutečně bojovali. Olomouci jsme vlastně darovali tři góly po našich nedůsledných chybách v předbrankovém prostoru. Ale kluci neskutečnou vůlí po vítězství to utkání nakonec utrhli a šli jsi pro dva body. Musím jim za to poděkovat s jakou odvahou do toho zápasu šli a s jakou vervou to utkání zvládli. Škoda, že vyhrály Budějovice, ale my jedeme dál. Rozhodlo to, že jsme nedávali Olomouci prostor, její hráči měli hrozně málo prostoru. Věděli jsme na co se připravujeme, kluci to plnili a nakonec to zvládli.