Dlouho očekávaný souboj hanáckých rivalů byl v čase 54:35 předčasně ukončen pro zranění jednoho z diváků. Prostějovský hráč Josef Fojtík neunesl své vyloučení a jednoho z diváků, který na něj za trestnou lavicí vulgárně křičel, seknul hokejkou do obličeje a způsobil mu zranění.

Na prostějovskou střídačku se poté sesypaly různé předměty, na což tým Jestřábů reagoval odchodem do šaten a hlavní rozhodčí Minář zápas předčasně ukončil.

STK ČSLH nakonec utkání kontumovala ve prospěch HC Olomouc v poměru 5:0.

Ohlasy trenérů

Aleš Tomášek (HC Olomouc): My jsme bohužel dvakrát neuspěli před tímto zápasem, nervozita na hráčích byla patrná, ale zápas jsme zvládli parádně. Pokud jsme zachybovali, Žigárdy byl namístě, takže jsem maximálně spokojen a kluky chci pochválit za předvedenou hru i čisté konto brankáře. K hokeji samozřejmě patří i takové věci, které se udály. Tohle byl ovšem extrém, za svou kariéru něco takového nepamatuji. Hlavní sudí dal prostějovským dvě minuty na návrat po několika urgencích, ti však už nenastoupili, takže vše je na svazu. Já si ale myslím, že tohle naše vítězství nám nikdo nevezme. Stav byl 2:0 pro nás a byl to jejich hráč, který to provedl. Myslím si, že je vše jednoznačné a není o čem diskutovat.
Aleš Flašar (HK Jestřábi Prostějov): Utkání se odehrálo celkem v klidu, až na ten nešťastný závěr, ke kterému se nechci teď vyjadřovat. Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli důstojným soupeřem, bohužel jsme inkasovali dva góly. To ale ke sportu patří. Olomouc vedla 2-0 šest minut před konce a zápas byl ukončen. Náš hráč byl zasažen plechovkou do hlavy, a pro mě je zdraví hráčů přednější než tři body. Proto jsme nepokračovali. Jestli tři body zůstanou v Olomouci, nebo se utkání bude opakovat, nechávám na pánech ze svazu. Na hráčích teď nic neleží, já jsem je stáhl ze hry, já nesu zodpovědnost. Jestli komise přiřkne tři body Olomouci, tak můžu soupeři jen pogratulovat a my pojedeme dál.