Orli nastoupili do utkání kvůli zdravotním problémům jen s šesti obránci a devíti útočníky. Do branky se postavil Luboš Horčička a v úvodních minutách moc práce neměl. To na druhé straně se už po dvou minutách zjevil ve velké šanci Přemysl Sedlák, do puku se ale netrefil ideálně a olomoucký gólman Žigárdy zasahovat nemusel. Přestože aktivita byla na straně Znojma, první se gólově prosadili hosté. Richard Brančík v přesilové hře nahodil puk před branku a padající Horčička si jej nešťastně srazil za čáru. Vedení olomouckého týmu trvalo jen krátce, už za dvě minuty se rovněž v přesilovce dostali do úniku Sedlák s Hradeckým a Tomáš Hradecký zakončil povedenou souhru na jeden dotek přesnou střelou k bližší tyči.

I ve druhé třetině padaly branky výhradně v přesilových hrách, ve 22. minutě při vlastním oslabení zkusil Vyrůbalík vyhodit puk ze třetiny, našel však jen hůl číhajícího Tomáše Hradeckého, který neváhal, zavěsil pod břevno a svým druhým gólem v zápase poslal domácí do vedení. Zápas získal na tempu, zároveň se také přitvrdilo, což nejvíce pocítil Beroun, který musel po tvrdém souboji u mantinelu odejít na ošetřovnu. Vyloženou šanci už si ale ani jeden z celků i přes množství vyloučených hráčů nevypracoval.

Rovněž třetí třetina přinesla bojovný hokej s velkým nasazením. Olomouc toužila po vyrovnání, dlouho se však nemohla dostat na dostřel domácí branky a když už měli hosté výhodu přesilové hry, pochytal všechny střelecké pokusy spolehlivý Horčička. S vyloučeními se roztrhl pytel zejména v závěru, hosté navíc odvolali brankáře a poslední minuty se tak nesly ve znamení obléhání znojemského obranného pásma. Minutu před koncem předvedl klíčový zákrok proti Řípovi brankář Horčička. V poslední minutě dokázali Orli dostat puk do středního pásma, dopředu se vydal Lubomír Štach a střelou do prázdné klece rozhodl o vítězství Znojma.

Ohlasy trenérů

Jan Neliba (Znojmo): Myslím si, že Olomouc je konsolidovaný tým, který bude v téhle soutěži jedním z předních celků. Brali jsme to jako takový test a mužstvo se k tomu postavilo dobře. Samozřejmě to byl vyrovnaný zápas, ale bojovností a větším nasazením jsme si řekli o vítězství. Uvidíme, jestli se do příštího zápasu uzdraví někteří hráči, jako Hořava, Plášek, Říha. Potřebovali bychom, aby hráli. Chtěli bychom si vyzkoušet hru na čtyři pětky, dnes jsme hráli znovu jen na tři a v poslední třetině nám možná trochu došly síly.