Utkání začalo ve vysokém tempu a oba týmy chtěly vstřelit rychlý gól. Chrudim ale vypadala živější a zaslouženě dostala jako první možnost hrát přesilovou hru. V té si ovšem nevypracovala jedinou větší šanci, a tak se Mora bez problémů ubránila. Krátce nato se ovšem po závaru před Žigárdym nejlépe zorientoval Jan Šeda a poslal Chrudim do vedení 1:0. Olomouc se poté marně snažila o odpověď, jelikož jí vázla kombinace. Na to se nemohl dívat nejlepší střelec hostí Martin Davídek a dal o sobě vědět přesně umístěnou střelou k levé tyči Koutského svatyně — 1:1. Chrudimští, jako by pochopili, že na výhru se budou muset nadřít a šli vstříc opětovnému vedení v zápase. Odměnou jim byla loženka, ve které se ocitl Zdeněk Žák, ale ze souboje vyšel vítězně skvěle chytající Žigárdy, a tak se skóre neměnilo. Následných pár minut jsme mohli ve hře obou celků vidět mnoho nepřesností, v čemž ale odmítl pokračovat olomoucký celek, konkrétně Michal Brančík, který předložil stoprocentní šanci svému spoluhráči a pro Petra Haluzu už nebyl sebemenší problém poslat svůj tým do vedení - 1:2. O dvě minuty později mohl odpovědět Jan Šeda, ovšem obdobně jako Zdeněk Žák svou šanci v branku neproměnil. Poté se na ledě děly věci. Chrudimští, jako by nevěděli kde jim hlava stojí a Koutský musel hasit jednu šanci za druhou. Nejvíce hořelo v 19. minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Radim Kucharczyk, a tak za záchranou brzdu na poslední chvíli zatáhl David Mocek, který sekl zakončujícího Kucharzyka a nedovolil mu kvalitně zakončit. Naštěstí pro Chrudim z toho bylo "jen" 2 minutové vyloučení a do kabin se šlo za stavu "pouze" 1:2.

Na začátku druhé třetiny ubránila Chrudim celkem bez problému zkrácenou přesilovku hostí a kdo by čekal, že se požene za vyrovnáním, pletl se. Byla to právě Olomouc, kdo byl dříve u puku a snažil se tvořit hru. Chrudimské hokejisty ale nebavilo čekat na to, až Mora zaúřaduje potřetí, a proto se obraz hry od 26. minuty zcela obrátil. Důkazem byla střela Jana Šedy ve 27. minutě, která nadělala Žigárdymu neskutečně problémy a se štěstím ji vyrazil koncem své hole. Na chrudimských bylo vidět, že přestávka mezi třetinami jim rozhodně pomohla a je třeba pochválit Martina Hostáka za myšlenku zjednodušit hru, jelikož najednou nebyl problém dostat se do útočného pásma a vytvořit si příležitost vedoucí k vyrovnání. Odměnou bylo domácím vyrovnání ve 30. minutě, kdy po krásně kombinaci vyšachovali Olomouc a odměnou byl samostatný nájezd Tomáše Blažka, který vykoupal hostujícího gólmana a zkušeně zakončil backhandem pod víko — 2:2. Následující minuty se odehrávaly v režii domácích hokejistů a až na pár šancí Mory při vyloučení Davida Mocka byla Chrudim tím, kdo udával tempo hry. Studenou sprchou byla málem domácím hokejistům šance Tomáše Zbořila z poslední minuty 2. třetiny, který s ní ale naložil velmi bídně. V posledních sekundách si ještě vykoledoval vyloučení hostující Černý a Chrudim tak dostala výhodu začít poslední třetinu v početní výhodě.

Vstup do 3. třetiny se domácím vydařil nejlepším možným způsobem, když už po několika sekundách uháněli v přečíslení dva na jednoho a Stanislav Procházka, který potáhl puk až z půlky naznačil těsně před Žigárdym přihrávku, ale místo toho se rozhodl pro zakončení, což se ukázalo jako nejlepší možnou volbou, jelikož z toho bylo vedení 3:2. Následující minuty patřily Chrudimi a je obrovskou škodou, že byl unikající Bělohlávek nedovoleně zastaven, místo toho aby upaloval sám na hostujícího brankáře. Chrudim si v přesilovce vypracovala několik šancí. Důsledkem toho byl nedovolený zákrok Jakuba Bartoně, který nabídl Chrudimi tří sekundovou přesilovku pěti proti třem. Domácí následně vyhráli buly a už, už to vypadalo, že půjdou do dvougólového vedení, ale bohužel svou šanci v gól nepřetavili. Následně v přesilovce pěti proti čtyřem měli domácí ještě jednou obrovskou možnost, chybělo ale pár centimetrů. Jako by se hokejistům z Moravy vlila čerstvá krev do žil a Chrudimští jako omámení Olomouckým prostě a zkrátka nestačili. Šance hostí střídala šanci a vyrovnání viselo ve vzduchu. Do konce zápasu zbývalo ještě sedm minut a fanoušci se začali obávat o vývoj utkání. Poté přišel zlomový moment, když Jan Semorád faulem nabídl Olomouci ještě větší šanci. Ta nabídku neodmítla a Martin Davídek nastartoval svou velkolepou gólovou show — 3:3. Domácí se neprobrali a Mora s radostí pokračovala ve hře na jednu bránu. To se Moravanům záhy vyplatilo a Martin Davídek ukázal, že na celou Chrudim po 50. minutě stačí naprosto sám a dovršil svůj hattrick — 3:4. Následné vyloučení domácích a rychlé využití další možnosti navýšit náskok — 3:5 zásluhou Lhotského jen završilo další nepovedenou tříminutovku domácích. Utkání se poté už jen dohrávalo a Chrudimským bylo jasné, že ani napotřetí doma nezvítězí.

Ohlasy trenérů

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: Utkání jsme nezvládli, hlavně ten závěr. Když v 53. minutě vedete o gól, tak v žádném případě nemůžete ten zápas takto ztratit. Je to trestuhodné, přitom si nemyslím, že jsme hráli špatně. Soupeř byl výborný, bylo to vyrovnané utkání. V první třetině jsme se dostali do vedení, soupeř dal dva góly, my jsme dokázali vyrovnat. Na konci druhé části jsme byli trošku lepší. Do poslední třetiny jsme chtěli nastoupit aktivně, to se podařilo, dali jsme gól. Poté ale přišel krátký výpadek, kde soupeř otočil výsledek.


Petr Vlk, trenér HC Olomouc: Máme tři body, jsme rádi, nikdo se nezranil, takže super.