Utkání začalo z obou stran vlažně. První vážnější šanci si připsali hosté z Olomouce, a to když při přesilovce zastavila střelu olomouckého obránce až tyčka domácí branky. To byla na dlouhou dobu poslední akce z obou stran. Oba týmy jakoby se bály projít do útočného pásma. Když už a sebe někdo vzal odpovědnost a chtěl se pokusit o individuální průnik, byl pískán ofsajd. Na konci první třetiny se před Hanuljakem strhla mela, ale kotouč v brance, naštěstí pro domácí, neskončil. Za nedovolené bránění byl ale vyloučen domácí Všetečka, a tak měli hosté jednoho muže v poli navíc. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Na začátku druhé třetiny se hostující Zbořil ocitl sám před Hanuljakem, ale minul. Hned vzápětí měli dvě obrovské šance Jíra s Fialou, ale žádnou nedokázali proměnit. Skóre se poprvé měnilo až ve 26. minutě. Duda s Kraftem perfektně připravili pozici pro Milana Procházku, který vymetl pavučiny v růžku Žigárdyho branky - 1:0. O minutu později se domácí prosadili znovu. Obránce Aleš Pavlas dostal přihrávku na modrou čáru, napřáhl a dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. O další minutu později byli diváci opět na nohou, tentokráte ale ne kvůli domácí brance, ale kvůli hostující. Hanuljak přikryl lapačkou puk, důrazný Petr Haluza mu ho však vypíchnul a posunul do branky, což se domácím nelíbilo - 2:1. Oba týmy byly najednou velmi aktivní a hra byla pro diváka velmi záživná. Na začátku 32. minuty se stav zápasu opět změnil. Hašek našel v mezikruží Ondřeje Fialu, a ten se nemýlil - 3:1. Zápas se hodně přiostřil a na obou stranách přibilo vyloučených. Ve 36. minutě byl stav již 4:1, Jaroslav Hašek byl sám před Žigárdym a nemýlil se. Brankový účet se však nezastavil. Minutu před koncem druhé třetiny projel Milan Ministr až před Hanuljaka a prostřelil ho - 4:2.

Hned na začátku poslední části vstřelili domácí další branku. Lukáš Pulpán se napřáhl u modré čáry a prostřelil nováčka v brance Olomouce Dalibora Sedláře - 5:2. O tři minuty později vstřelili branku hosté z Hané, ta jim však i přes protesty nebyla uznána, poněvadž byla zahrána vysokou holí. Tím se brankový kolotoč zastavil. Z vážnějších akcí stojí za zmínku Dudova šance, který minul prázdnou branku nebo mela před Hanuljakem, která také v branku nevyústila. Domácí si tak připsali již sedmé vítězství v řadě, tentokráte nad Olomoucí 5:2.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni hostující Milan Ministr a domácí Lukáš Pulpán.