Olomoucký začátek byl v Havířově navzdory očekávání spíše vlažnější, lépe řečeno, v severomoravském derby se v úvodu zápasu více šancí rodilo na holích domácích Panterů. Ta největší přišla v 10.minutě, kdy se do samostatného nájezdu dostal Fořt, dík olomoucké sekyře však nebyl schopen ho zakončit. Následovalo jediné. Totiž nařízené trestné střílení. Toho se chopil Piecha, který je olomouckým fandům znám jako ex-Jestřáb, ovšem jeho technické finesy na Žigárdyho nestačily. Mora zapnula až před první sirénou. Nejprve se z trestné lavice vracející Mikel bleskově zapojil do hry a vyzval ke skórování Nedbálka. Tomu ale štěstí nakloněno nebylo. Přiklonilo se až v 18.minutě k Michalu Černému, který se nechal Davídkem poslat do úniku. Ten zakončil s bravurou pod padajícím gólmanem Čechem 0:1.

Další úder Mory přišel v úvodu dějství druhého. Při hře 4 na 4 vyšachoval Korhoň s Petrem Haluzou dokonale panteří defenzivu a druhý jmenovaný navýšil olomoucký náskok 0:2. Odpověď Havířova přišla ve 29.minutě. Smejkal poslal do samostatného úniku Martina Piechu a ten svůj v pořadí druhý nájezd v zápase proměnil 1:2. A do dvou minut poté se Panteři dočkali i vyrovnání. Největší havířovská star David Moravec našel dobrou pozici před Žigárdym, zkušeně vyčkal nekrytý na přihrávku a poslal puk do prázdné poloviny branky 2:2. Jenže ztráta dvoubrankového vedení s hosty neotřásla. Po patrné snaze a dobývání prostoru před Čechovou brankou přišel okamžik radosti dvacet vteřin před druhou sirénou. Vyrůbalík vymyslel ze zadní pozice rychlou kolmici na Kucharczyka, který si všimnul po straně jedoucího Petra Polodny. Ten dovedl nájezd dvou na jednoho učebnicově ke gólovému konci 2:3.

Do posledního dějství tak bylo vše otevřeno. Panteři bušili do olomoucké defenzivy, jenže Mora se neuchýlila k žádnému betonu a dokázala domácím také zatápět. Ve 49.minutě přišla velká havířovská příležitost. Domácí si totiž mohli zahrát početní výhodu po Haluzově vyloučení, jenže střelecký prach panterů zvlhnul. Rangl, Seman a Tesařík zkoušeli své střelecké štěstí neúspěšně. Jenže hned po Haluzově návratu dostali možnost nápravy, neboť lavici trestů musel jít zahřívat Kucharczyk. V této domácí početní výhodě dal o sobě nejvíce vědět ex-olomoucký Smejkal, ovšem Žigárdy potvrdil, že má bývalého spoluhráče přečteného. Pak si domácí z přemíry snahy vykoledovali naopak svůj trest, naskočili na led v šesti, jenže ani Moře se nepodařil gólový úder. V závěru třetiny přišel dle očekávání tah s odvoláním havířovského gólmana, power-play vedla pouze k získání olomouckého pásma, pak ještě Panteři sáhli k poradě v oddechovém čase, jenže Olomouc si už vítězství a cenné tři body vzít nenechala.