Úvodní třetina poměrně slušně hraného zápasu přinesla jedinou branku. V 10. minutě se osmělil Michal Černý a poslal Moru do vedení 0:1. O čtyři minuty později přišla na řadu první přesilovka utkání, vyloučen byl Brančík, ovšem Tábor krom střely bývalého prostějovského hráče Poživila nic víc nepředvedl. A tak si za Olomouc chytající Dalibor Sedlář mohl po první siréně s čistým kontem v klidu vydechovat v kabině.

Jenže úvod druhé části nebyl pro Moru i pro Sedláře právě přívětivý. V končící 24. minutě si Rudolfa Červeného za svými zády nevšímali olomoučtí beci, zato ho velmi dobře viděl Aleš Padělek, který také spoluhráče vyslal do brejku a Červený tváří v tvář Sedlářovi vyrovnal 1:1. Jenže Mora je v letošním ročníku zvyklá na bleskovky. A jednu takovou odpověď dokázala Mora předvést v rozmězí 27. a 28. minuty. Nejprve vrátil vedení na stranu Mory Petr Polodna a chvíli po něm přispěl k odskoku na dvoubrankové vedení přesnou trefou z úhlu David Mikšan 1:3. Pak si oba týmy vyzkoušely ještě hru 4 na 4 při vyloučení držícího Brančíka a pád filmujícího Stejskala, ke změně skóre do druhého klaksonu nevedly ani dvě přesilovky domácích, které jim jednou za držení a jednou za nedovolené bránění nabídl Ondrušek.

Poslední dějství tak pro Tábor znamenalo časově se neustále zužující možnost se zápasem ještě něco vymyslet a udělat. Jenže Sedlářovi na pozici jedničky utkání sedělo, navíc Mora hrozila neustálými brejky a když pak ve 49. minutě při vyloučení Bartoně dokázali domácí z přesilovky vyprodukovat jen vlastní faul Červeného, zdálo se být rozhodnuto. K tomu všemu se v 52. minutě opřel do kotouče od modré Jiří Ondrušek a domácí gólman Kovář byl počtvrté nucen lovit touš ze síťky 1:4. Závěr utkání už se víceméně z povinnosti dohrával, i když ještě přišly ke slovu herní varianty, nejprve táborská početní výhoda, pak 4 na 4 a nakonec ze všeho vyrezultovala přesilovky Mory, která se opět proměnila v souboj čtyř hráčů na obou stranách. Branka ovšem nepřišla na žádné straně a tak Mora usedala do autobusu z jižních Čech radostně obtěžkána třemi body.