Domácí do utkání vkročili velmi aktivně. Hned na začátku druhé minuty fauloval ujíždějícího Kucharczyka chomutovský Ondřej Malinský a bylo nařízeno trestné střílení. Nájezd bez větších problémů proměnil exchomutovský Petr Polodna a poslal domácí do vedení. Domácí mohli odskočit na rozdíl dvou branek v páté minutě zápasu, ale to by musel Michal Černý zakončit přesněji. Chomutov mohl vyrovnat v minutě jedenácté, kdy tvrdě střílel obránce Ondřej Malinský. Domácí brankář byl však pozorný a střelu betonem vyrazil mimo své území. O minutu později měl chomutovský Petr Jíra další možnost na vyrovnání, ale ani tuto střelu domácí brankář Žigárdy za svá záda nepustil. První třetina tedy skončila v poměru 1:0 pro domácí borce.

Ve druhé třetině se skóre měnilo celkem třikrát. Poprvé se rozsvítilo světlo za hostujícím gólmanem Hanuljakem, a to v čase 25:07, kdy při signalizované výhodě domácího celku se puk dostal na modrou čáru k Alexandru Lhotskému, který již neměl problém propálit vše, co mu stálo v cestě. Chomutov zahrozil v šestatřicáté minutě, kdy se ovšem po střele Jakuba Grofa rozezvučila pouze tyč domácí branky. V osmatřicáté minutě padl třetí gól do chomutovské svatině. Po naprostém vyšachování hostující obrany, se kterou si dělali domácí co chtěli, se puk dostal k Lubomíru Korhoňovi a ten ho pouze doklepl do brány. Další branka Olomouce přišla o dvě minuty později, kdy opět Lubomír Korhoň dostal puk, obkroužil s ním branku a bekhendem zakončil. Stav po dvou třetinách byl 4:0.

Ve třetí třetině padlo po dvou brankách na obou stranách. První kdo se radoval z branky, byl opět domácí celek. Chomutov šel do oslabení pěti proti třem a domácí toho bezezbytku využili. Po pěkné kombinace Lhotský – Černý – Brančík, se puk dostal až k posledně jmenovanému, který pěknou střelou poslal domácí do pětibrankového vedení. Neuběhli ani čtyři minuty a hosté znovu lovili puk ze své sítě. Při dalším signalizovaném vyloučení hostů přišla tvrdá rána od modré čáry a hostující Hanuljak vůbec nevěděl, kde puk v té chvíli je. Jakub Čuřík pak již střílel do prázdné brány. Alespoň malý úspěch pro chomutovské barvy zaznamenali Petr Domin a Jaroslav Hašek, kteří zužitkovali zaváhaní domácí obrany a naprosto totožně v přečíslení dva na jednoho uzavřeli skóre dnešního zápasu na 6:2 pro domácí HC Olomouc.