To, co Olomouci absolutně nevychází v domácích zápasech, stoprocentně klaplo v úvodu první třetiny ve Vrchlabí. Mora po přežitém oslabení vyrazila v 7.minutě do přečíslení. Čuřík vyslal na zteč Mikela a ten přesným pasem našel Matouše Venkrbce, který nedal domácímu strážci svatyně Ševčíkovi šanci - 0:1. Elektromont se snažil o odpověď, vědom si toho, že Mora jej už letos třikrát dostala a že olomoucké vedení zkraje zápasu nevěstí nic dobrého. Potil se tedy i Žigárdy a v polovině úvodní dvacetiminutovky to vypadalo, že vyrovnání je na spadnutí.

Vzrůstající tlak domácích ještě ve 12.minutě vylepšil Tomajko, který za vražení na hrazení dostal nejen klasické dvě minuty, ale i osobní desetiminutový přídavek. Jenže Mora hrála odzadu zodpovědně a navíc byli forwardi v každém okamžiku připraveni vyrazit z obranné ulity do smrtícího brejku. Tak tomu bylo i v tomto oslabení, nájezd dvou na jednoho vyřešil Polodna přesnou přihrávkou do jízdy a David Mikšan vše korunoval druhou brankou - 0:2. V závěru třetiny si pak Mora mohla zahrát ještě svou první přesilovku, ovšem v ní bohužel, navázala na své poslední početní výhody z domácího ledu.

Sedmá minuta po úvodním buly byla Vrchlabí osudná i ve druhé třetině. To si Černého přihrávku zpracoval Richard Brančík a potřetí zavěsil kotouč za Ševčíka - 0:3. To už byl pro domácí opravdu varovně vztyčený prst. Hned vzápětí byl vyloučen Čuřík a domácí se dostali zpět do hry v samotném závěru přesilovky. Úspěšným shooterem byl Tomáš Klimt - 1:3. Tím se Elektromont poněkud nastartoval a Žigárdyho prostor byl neustále v ohrožení. Navíc ve 34.minutě obdržel Mikel čtyřminutový trest a před Vrchlabím byla dlouhá přesilovka. Ta ale utekla jako voda bez toho, aniž by před olomouckou svatyní došlo k nějakému dramatu.

V poslední třetině se odehrálo množství přesilových her, Mora dokonce hrála i proti třem, jenže dát gól v početní výhodě ji souzeno nebylo. A když ani domácí nenašly recept na výborně chytajícího Žigárdyho, který se své role jedničky zhostil s bravurou, mohl minutu a půl před posledním klaksonem Martin Davídek zpečetit výsledek i osud zápasu dorážkou Ministrova pasu - 1:4. Mora tak i napočtvrté s Vrchlabím nezaváhala, veze na Hanou plný bodový zisk s vírou, že se jí obdobný herní styl podaří nakopírovat i do domácích utkání.

Ohlasy trenérů

Josef Řeháček, HC Vrchlabí: U nás samozřejmě nespokojenost. Potřebovali jsme body a ty nejsou. Soupeře jsme měli pod tlakem, takže z této strany dobré, ale bohužel mizerná koncovka. Na začátku jsme měli šance, ale ty jsme neproměnili a soupeř nás potrestal. Místo abychom vedli, tak jsme díky chybám prohrávali. Chyběl nám druhý gól a soupeř dobře vycítil, o co nám půjde, takže začal hrát dozadu. Prostě naše koncovka oproti soupeři byla tragická.


Petr Vlk, HC Olomouc: Z našeho pohledu je určitě spokojenost. Odvážíme si tři body, poslední zápas doma se nám moc nepovedl a potřebovali jsme znovu nakopnout. Soupeř na nás určitě tlačil, ale prostě dnes jsme vyhráli my.