Utkání začalo docela svižně a hned ve 2. minutě trefil hostující Eiselt tyč Hylákovi branky. Poté ale zahrozili dvakrát domácí, nejprve Zbořil a po něm Kucharzyk prověřili Hanuljakovu pozornost v brance hostí. V 5. Minutě se zapotil Hylák, když si poradil s nájezdem Procházky a poté zlikvidoval i dělovku Brňáka od modré. O minutu později zahrozil i Jeslínek. V 7. Minutě byl po faulu na Dudu vyloučen domácí Janáček a hosté přesilovku využili zásluhou JAKUBA GROFA, který vymetl dělovkou šibenici domácí branky. V 10. Minutě byl vyloučen hostující Polanský a domácí dostali možnost k vyrovnání. Domácí přesilovku těsně před jejím koncem dokázali využít a vyrovnali zásluhouLUBOMÍRA KORHONĚ, který zůstal nepokrytý u tyče Hanuljakovi branky a nebyl pro něj problém vyrovnat. Hra měla i nadále rychlý spád a byla plná osobních soubojů, naštěstí férových. V 18. Minutě vychytal Hylák v samostatném nájezdu hostujícího Jíru. Z následného protiútoku bylo proti chomutovským nařízeno trestné střílení ve kterém si ale Hanuljak poradil s nájezdem Kucharczyka. Minutu před koncem třetiny oslabil domácí Brančík, ale hosté se prosadit nedokázali.

Na začátku 2. třetiny měli hosté dohrávanou přesilovku, ale ta se jim nevedla a domácí neměli problém se ubránit. Ve 25. minutě trefil Duda Hylákovo rameno, poté měli šance domácí Korhoˇs Kucharczykem, ale Hanuljak byl pozorný. V polovině utkání oslabil hosty Bombic, ale oslabení zahráli chomutovští v poklidu a nedovolili se domácím střelecky prosadit. Ve 34. minutě oslabil hosty tentokrát Trochta za vysokou hůl. V přesilovce si domácí vytvořili obrovskou šanci, ale ani Ministr, Mikel i Zbořil však na Hanuljaka nevyzráli. Osm vteřin před návratem trochty byl vyloučen další chomutovák, tentokráte Kraft a domácí tak dostali další možnost přesilovky. Tuto přesilovku však domácí sehráli mizerně a vůbec v ní nevystřelili. Ve 38. minutě bylo nařízeno dnes již druhé trestné střílení, na rozdíl od prvního to bylo proti domácím. K puku se postavil Radek Duda, ale na Hyláka nevyzrál. Přesně 2 minuty před koncem 2. třetiny byl vyloučen domácí Staněk a hosté dostali možnost ke vstřelení druhé branky. Přesilovku sehráli hosté dobře, ale všechyn jejich šance pochytal Hylák a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Do třetí třetiny vlétli hosté jako uragán a svou snahu korunovali ve 42. minutě, kdy je poslal do vedení DAVID HÁJEK po přihrávce Trochty s Procházkou. Domácí ale nesložili zbraně a za 3 minuty vyrovnali. Po přihrávce Brančíka se prosadil nikým nehlídaný MICHAL ČERNÝ. Hosté se ale s tímto stavem nehodlali smířit a neustále se tlačili před domácí branku. Poté tempo hry poněkud upadlo i zásluhou nepřesností na obou stranách. Ve 49. minutě vystrašil Hanuljaka dělovkou Ondroušek, jeho střela šla však těsně vedle. V 51. minutě byl vyloučen hostující Kraft a domácí měli velkou šanci jít poprvé do vedení. Vyloučení také za vzájemnou potyčku byli Duda s Mikelem a chvilku po nich i Posmyk se Zbořilem. Přesilovka se domácím vůbec nepovedla a hosté se v poklidu ubránili. V 54. minutě měli po dlouhé době i hosté možnost zahrát si přesilovku po vyloučení domácího Venkrbce. V té musel Hylák likvidovat dělovku Dudy, ale to bylo ze strany hostů vše. Co se nepovedlo v přesilovce, podařilo se hostům 9 vteřin po návratu vyloučeného Venkrbce. Jejich třetí branku vstřelil po přihrávce Tribuncovse střelou mezi betony STANISLAV MIKŠOVIC. Domácí vrhli všechen zbytek svých sil do útoku s jasnou snahou vyrovnat. Staněk tvrdě vystřelil, ale Hanuljak byl pozorný. 47 vteřin před koncem třetí třetiny si vzali domácí oddechový čas a odvolali Hyláka z branky. To se jim ale nevyplatilo, jelikož hosté střelou do prázdné branky rozhodli definitivně o svém dnešním vítězství v poměru 4:2. Úspěšným střelcem byl 13. vteřin před koncem po přihrávce Eiselta MILAN PROCHÁZKA.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk (HC Olomouc): Soupeř vyhrál, takže určitě nemůžeme skákat do stropu. Ale co se týče výkonu, zápas byl nahoru – dolů. Šance byly na obou stranách. V kádru Chomutova je spousta šikovných hráčů, kteří navíc chtějí hrát hokej, což se nedá říct o všech týmech v I.lize. I pro diváky muselo být utkání zážitkem. Na konci jsme přečkali přesilovku, pak ale zaspali beci, ještě to musíme rozebrat u videa, jak a kdo zaspal a odkud tam hráč soupeře vletěl. Hosté šli do vedení a to, že dali nakonec ještě gól do prázdné, to už je jen otázkou štěstí. Nejsme však z výkonu zklamaní, ale je na čem dělat. Jdeme dál, je před náma zápas v Šumperku, který chceme vyhrát a pak se dobře připravit na play-off.


Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): Jsme spokojení, získali jsme tři body a vyhráli je v Olomouci. O to víc nás to těší. Výkon z naší strany i ze strany domácích byl vynikající. Obě mužstva hrála výborný hokej, plný pohybu a nasazení. Bylo vidět, že hrají kluby ze špice tabulky. Jen mě mrzí, že se k tomu nepřipojili i rozhodčí, protože tam byla řada zákroků, které byly nebezpečné a nepříjemné. Tím pádem byla obě mužstva už v závěru hodně podrážděná.