Po úvodních několika vteřinách, kdy se oba týmy spíš soustředily na to, aby neudělaly chybu, se ke slovu dostali domácí, když Marek Laš našel dost prostoru u pravé tyče Šimbochovy branky. Chvíli na to ale mohlo být vyrovnáno, když se po pravé straně protáhl až před Konráda Šťastný. Zlínský útočník však neměl čas ideálně zpracovat puk.

Netrvalo dlouho a Kohouti ze své aktivity těžili podruhé, když si na levé straně sjel až před Šimbocha Jiří Ondrušek a poslal Hanáky do dvougólového náskoku. Na druhé straně pak mohli zkazit Konrádovi čisté konto hosté, olomoucký brankář se ale stihl včas přesunout a kotouč udržet holí mimo branku.

V polovině první třetiny se až před Konráda protáhl Kovařík, z hranice pravého kruhu ale mířil vedle tyčky olomoucké svatyně. Hanáci si pak zahráli první přesilovku a Ševce pořádně zatlačili, přidat další branku se ale nepovedlo střelou od modré ani Dujsíkovi, ani Hermanovi, který vybojoval puk u pravého mantinelu a zkusil to z pravého kruhu. Šimboch si ale s oběma pokusy dokázal poradit.

Zlín mohl snížit náskok Kohoutů čtyři minuty před koncem první třetiny, když se do útoku vydal Michal Popelka s Rihardsem Bukartsem Prvně jmenovaný před brankou dobře našel lotyšského útočníka, ten ale trefil jen připraveného Konráda. Těsně před koncem první dvacetiminutovky se však ze snížení radovali Ševci, když skulinku v Konrádově výstroji našel Lubomír Kovařík.

Hned na začátku prostřední části mohli Kohouti svému soupeři znovu uskočit, Laš ale z mezikruží nemířil příliš přesně. O chvíli později to tvrdou střelou z hranice levého kruhu zkusil Sundher, ani kanadský útočník ve službách Olomouce ale neuspěl. Téměř v polovině utkání zkusil překvapit Konráda Ondrášek. Jeho nahození z vrcholu pravého kruhu ale olomoucký brankář dobře viděl a puk vyrazil holí.

O chvíli později se však hosté přece jen radovali ze srovnání, když se přesně ke vzdálenější tyči trefil Jiří Ondráček. Pět minut před koncem se odražený puk dostal až na modrou k Žižkovi, ani zkušený obránce ale nedokázal Konráda překonat. Žižka to o chvíli později zkusil znovu, tentokrát z vrcholu pravého kruhu, otočit vývoj utkání se mu však v přesilovce nepovedlo.

Těsně před koncem prostřední části zkusil hned po buly před Šimbochem překvapit zlínského brankáře Burian. Na střelu urostlého útočníka hostující strážce svatyně ale dobře viděl a puk schoval ve výstroji. V jednapadesáté minutě zahrozil svou dělovkou od modré Dluhoš, mířil ale těsně nad horní tyč Konrádovy branky. Na druhé straně pak Buc trefil jen připraveného Šimbocha.

O půl minuty později se však z další branky radovali Ševci, když se už podruhé v utkání prezentoval přesnou střelou Lubomír Kovařík. Vyrovnat mohl o chvíli později Strapáč, jeho úmysly ale Šimboch dobře přečetl a včas se stihl přemístit od tyčky k tyčce. Ani navrátilec do sestavy a odchovanec Zlína ve službách Olomouce, Roman Vlach, si pak na zlínského brankáře z dorážky nepřišel.