První dějství přípravného zápasu se od úvodu odehrávalo ve znamení přesilových her. Ani jeden z týmů si však nedokázal vypracovat vyloženou šanci, jak domácí tak hostující střelci se prozatím jen zaměřovali. Až střela domácího Wasserbauera z osmé minuty prověřila pozornost Vošvrdy. Letní posila Hanáků však byla připravena a mezeru mezi betony si pohlídala.

Na začátku třinácté minuty musel ukázat svoji pozornost i domácí gólman Dusík, který zlikvidoval nebezpečný bekhendový pokus Novotného z otočky na hranici brankoviště. O minutu později si kotouč s Řípou narazil rozjetý Herman, ani on však neuspěl.

Když se neujala ani pohledná akce dvojice Dolníček – Vondráček z patnácté minuty, udeřili hosté. Po vyhraném vhazování Kohoutů ze šestnácté minuty se ke kotouči dostal Ondřej Švaňhal, který se protáhl kolem brankoviště, kde oklamal Dusíka, a podél brankáře do odkryté klece otevřel skóre zápasu.

Domácí bílé hvězdy inkasovaná branka nesrazila, čehož důkazem byl výpad Vondráčka ze sedmnácté minuty. Domácí forward prolétl středním pásmem, jeho střelu Vošvrda pouze vyrazil do rohu kluziště. Tam však zabojoval v bílém hrající Čech, který se ještě pokusil z úhlu překvapit brankáře Hanáků. Když se dvě minuty před první přestávkou neujala střela Schejbala, odcházely oba týmy do šaten za stavu příznivějšího pro hosty.

Autor první branky Kohoutů Švaňhal sahal po druhém gólu na konci dvacáté třetí minuty. Jeho pokus z otočky na hranici brankoviště naštěstí pro domácí tým mířil mimo tři tyče.

Hrdinou dvacáté šesté minuty se stal obránce Horácké Slavie Bilčík, který tygřím skokem změnil směr letu kotouče z hole Diviše, který již mířil do odkryté části domácí svatyně. Místo oslavy další branky se hosté museli smířit s vhazováním v jejich útočném pásmu.

Na druhé straně se za malou chvíli připomněl domácí obránce Malena, který svoji pohotovou střelou od modré čáry vyprášil Vošvrdovu rukavici. Hostující gólman měl i štěstí, když atakující Laš nedokončil dorážkou nahození z hole Čejky, které Vošvrda neudržel.

Utkání se již překlopilo do své druhé poloviny, když zahrozilo duo Přibyl – Kaut, na pozorného strážce svatyně Hanáků posléze nevyzrál ani Wasserbauer svým bekhendovým pokusem z mezikruží. Domácí se zaslouženého vyrovnání dočkali v třicáté šesté minutě využitou přesilovou hrou. Na pravé straně útočného pásma si David Dolníček vyměnil kotouč s Markem Lašem a vybruslil si na kruh, odkud vystřelil nad rukavici Tomáše Vošvrdy.

Bílé hvězdy vyrovnávající branka nabudila a Moučka, Čech a v neposlední řadě Laš svými pokusy postupně navyšovali počet zásahů gólmana Kohoutů. Ve druhém dějství již žádná branka nepadla, vítěze mělo určit posledních dvacet minut.

Překlopit stav utkání na svoji stranu mohli domácí v přesilové hře, která se jim naskytla na začátku třetí třetiny. Kohouti se ubránili a naopak ve čtyřicáté čtvrté minutě to mohli být oni, kdo se ujme vedení. Chybnou rozehrávku Dusíka za vlastní brankou nepotrestal díky všudybylovi Čuříkovi hostující Diviš, domácí gólman posléze tváří v tvář zastavil průnik Švaňhala.

V padesáté páté minutě uzamkli Třebíčští Hanáky v jejich obranném pásmu, kýžené vedoucí branky se borci v bílém ale nedočkali. Jejich tlak v této fázi zápasu sílil, oslabil ho až nedovolený zákrok Čejky.

Jelikož do konce třetí třetiny chyběly tři a půl minuty, Kohouti vycítili nabídnutou přesilovou hru jako ideální příležitost k naklonění výsledku na svoji stranu. Nabídnutou šancí však pohrdli, jejich střelecké pokusy převážně od modré čáry mířily nad branku Dusíka. Základní hrací doba tak skončila nerozhodným výsledkem 1:1, to byl nakonec i výsledek konečný.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (SK HS Třebíč): Bylo to vyrovnané utkání. Vždy hrálo jedno mužstvo pár minut v tlaku. Hra se hodně přelévala. Olomouc má kvalitní mužstvo, loni to dokázala parádním výsledkem. Pro nás to byla velice těžká zkouška, ale myslím si, že jsme se s tím popasovali dobře. Měli jsme tam několik výborných momentů, ale byly tam i pasivnější části hry. Na tom chceme zapracovat. Vyhrát jsme mohli my, ale klidně i soupeř. Ani jednomu mužstvu nelepila koncovka. Výsledek je spravedlivý.
Petr Fiala (HC Olomouc): Ono to vypadá, že mužstva hodně bránila. Ale řekl bych, že obě dvě strany měly hodně příležitostí vstřelit branku. Horší led dělal problémy hráčům, kteří chtěli hrát kreativně. Byl to klasický přípravný zápas. Nedohráli nám kvůli zranění dva hráči. Příště musíme být více připravení. Při první situaci byl hráč nepřipravený a dostal čisté tělo. Má něco s ramenem. Roman Kadela to samé. Hráči musí být i v přípravě připravení. Není to trénink.