Olomoučtí trenéři tentokrát dali v brance důvěru Liboru Kašíkovi. A udělali dobře. Chomutov byl totiž v úvodní třetině střelecky aktivnější a dostával Kohouty pod tlak. Kašík však svými zákroky držel nulu na svém kontě obdržených branek.

V momentě, kdy to málokdo čekal, udeřila Olomouc z ojedinělého brejku. Dopita našel Radima Kucharczyka, ten objel klec Severočechů a zasunul puk pod nepozorného Řehoře. Hanákům vedoucí trefa vlila síly do žil a i díky přesilovce alespoň opticky hru srovnali.

Na začátku druhé periody přišel očekávaný tlak Pirátů, který ještě navíc umocnila přesilovka. Lukáš Pulpán v ní vypálil od modré a puk zastavila po nechtěné teči Kucsery až síť za olomouckým gólmanem. Kašík měl zakrytý výhled, a tak mu nezbylo nic jiného, než čekat.

Odpověď mohla přijít záhy, to by ovšem musel Bartoň z parádní pozice na levém kruhu zamířit přesněji, než jen do Řehoře. Kohouti ale dál hráli trpělivě, a i když se většinu času bránili, nepouštěli až na výjimky soupeře do větších šancí. Velká komplikace ale přišla těsně před druhou sirénou. Lhotský inkasoval do nohy tvrdou ránu pukem a z utkání odstoupil.

Zajímavé věci se děly ve třetí části. Piráti nejprve vstřelili branku, která dokonce naskočila na kostce, po chvíli diskuzí se ji ale sudí rozhodli neuznat, neboť předtím došlo k přerušení hry. Fanoušci Krušnohorců v tu chvíli zaházeli led lahvemi, po několikaminutové pauze se ale pokračovalo dál za stavu 1:1.

Klání dostalo nový náboj, obě mužstva najednou lépe bruslila. Branka ale do třetí sirény nepadla žádná, a na řadu tak přišlo prodloužení. V něm rozhodčí vyloučili Selingra na čtyři minuty za vysokou hůl a domácí hráli dlouhou přesilovku čtyři na tři.

Mora se dlouho držela, ale tři minuty před koncem prodloužení se z mezikruží trefil Lukáš Pulpán.

Série bude pokračovat třetím zápasem v sobotu od 18 hodin na olomouckém ledě.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Piráti Chomutov): Do utkání jsme vstoupili dobře, soupeř udělal několik chybiček, ale nám se bohužel nepodařilo proměnit ani jednu šanci, částečně i díky skvělému výkonu brankáře Olomouce. Myslím si, že naši hráči si potom proti němu i přestali věřit. Před druhou třetinou jsme si řekli, že musíme vyrovnat. Vytvořili jsme si také nějaký ten tlak a v přesilovce vyrovnali. Nebyl to nějaký sehraný signál, zkrátka střela, tečovaný puk a branka. Třetí třetina byla taková nervóznější. Po tom, co jsme si vytvořili tlak, padl neuznaný gól, k čemuž se nebudu vyjadřovat. V prodloužení soupeř udělal velkou chybu, že se dopustil faulu. Hrát čtyři minuty 4 na 3 je poměrně velká výhoda. Lukáš Pulpán to velmi dobře vyhodnotil a nedal gólmanovi šanci.
Petr Fiala (HC Olomouc): Oproti úternímu zápasu to bylo jako den a noc. Tentokrát jsme hráli mnohem lépe kromě pětiminutového výpadku v první třetině, kdy domácí měli tlak. Zápas jsme odehráli mnohem odvážněji, šance a nebezpečné situace jsme si vytvářeli až do konce utkání. I v prodloužení to vypadalo slibně, ale rozhodlo dlouhé vyloučení do tří. Dvě minuty se ještě zvládly ubránit, ale čtyři, to už bylo moc dlouhé. Hraje se na vítězství a ve své podstatě je jedno, jestli jsme v úterý hráli špatně a ve středu dobře. Oba zápasy jsme totiž prohráli. Hráči ale nyní vědí, že s Chomutovem jde hrát. Co se týká toho vyloučení v prodloužení, tak s tím nic nenaděláme. Je pravda, že v první třetině byl stejně faulovaný Oldřich Horák a rozhodčí udělil jen dvě minuty, navíc když Chomutov v té době šel do čtyř, nikoliv do tří jako my v prodloužení. Byla to taková kompenzace neuznaného gólu domácích, který byl ale dosažen po písknutí. Ale jestliže je něco písknuto, tak to nemůže platit. Ještě horší rozhodnutí však sudí učinili, když domácí vyhodili 20 vteřin před koncem kotouč z obranného pásma na střídačku. Čárový se z toho s prominutím podělal a nepřiznal, že to bylo za dvě minuty, i když jeho kolega to později přiznal. To mě štve mnohem více, ten rozhodčí nemá charakter. Sudí jinak špatně nepískali, ale za toto nemá ten rozhodčí na ledě co dělat.